Pasaulyje

2016.03.26 12:24

Paviešinta, kas vyko paskutines sekundes prieš katastrofą lėktuve

15min.lt 2016.03.26 12:24

Kovo 19 dieną katastrofą Rusijoje patyręs „Boeing 737-800“ lėktuvas į žemę staigiai kristi pradėjo po to, kai buvo išjungtas autopilotas. Rankiniu būdu valdant lėktuvą jo nebuvo įmanoma išgelbėti, rašo newsru.com.

Teigiama, kad pilotai bandė lėktuvą stabilizuoti rankiniu būdu, tačiau tuo metu įsijungė stabilizatoriaus režimas. Nėra žinoma, kodėl taip nutiko. Spėjama, kad ši funkcija buvo įjungta netyčia, kuomet pilotas bandė išjungti autopilotą, arba tai buvo gedimas lėktuvo sistemose.

Paskutiniai girdimi pilotų žodžiai buvo „Nebijok, trauk“. Taip turbūt buvo ištarta, kuomet pilotai bandė rankiniu būdu stabilizuoti lėktuvą.

Tuomet sekė šešių sekundžių nežmoniškas verkimas, kol lėktuvas rėžėsi į žemę.

15min primena, kad lėktuvas leisdamasis sudužo Rusijoje, Rostovo prie Dono oro uoste. Jis iš Dubajaus. Žuvo visi 55 juo skridę keleiviai ir septyni ekipažo nariai. Iš viso – 62 žmonės.

Sudužusio „Flydubai“ aviakompanijos lėktuvo ekipažas buvo tarptautinis. Jo vadas buvo Kipro pilietis, jame taip pat dirbo du Ispanijos, po vieną Rusijos, Kolumbijos, Kazachstano ir Seišelio salų pilietį.

Lėktuvo keleiviai – iš atostogų užsienyje grįžtantys Rusijos piliečiai. Daugiausia jų – turizmo kompanijos „Natali Turs“ klientai, tačiau tarp jų galėjo būti ir kitų kelionių organizacijų klientų.

Lėktuve telpa 180 keleivių, bet buvo užpildytas tik mažiau nei trečdalis jo vietų.