Pasaulyje

2016.03.26 15:19

Paviešinta dar vieno įtariamojo Briuselio sprogdintojo nuotrauka

DELFI.lt, ELTA, LRT RADIJAS 2016.03.26 15:19

Europos saugumo tarnybos paviešino 28-erių siro Naimo al-Hamedo, kuris įtariamas prisidėjęs prie sprogimų Briuselyje, nuotrauką, skelbia CNN.

Minėtos tarnybos atstovai teigia, kad N. al-Hamedas yra „labai pavojingas ir tikriausiai ginkluotas“.

Jie taip pat pasidalijo įtarimais, kad šis asmuo galėjo prisidėti prie kruvinų teroro išpuolių Paryžiuje.

Savo ruožtu CNN priduria, kad N . al-Hamedas galėjo būti vienas pagrindinių šių išpuolių organizatorių. Šiuo metu jis – vienas ieškomiausių žmonių Europoje.

N. al-Hamedo nuotrauka platinama ir su Prancūzijos nacionalinės policijos prierašu „labai pavojingas“.

Platiname dokumente taip pat nurodoma, kad N. al-Hamedas yra kilęs iš Vakarų Sirijos, Hamos miesto. Rašoma, kad jis gimęs 1988 metų pirmąją dieną, tačiau abejojama, ar tai – tiesa.

Belgijos laikraščio „De Morgen“ duomenimis, šis įtariamasis yra įtrauktas į sąrašą asmenų, kuris buvo pateiktas Europos saugumo tarnyboms.

Į sąrašą taip pat įtraukti Briuselio metro susisprogdinęs Khalidas El Bakraoui, džihadistas Najimas Laachraoui ir su išpuoliais Belgijoje siejamas Mohamedas Abrini.

S. Abdeslamas atsisako kalbėti

Paryžiaus išpuolių įtariamasis Salahas Abdeslamas atsisako kalbėti apie šios savaitės atakas Briuselyje. 

Pasak Belgijos prokurorų, praėjusią savaitę Briuselyje sulaikytas ir iš pradžių rodęs norą bendradarbiauti, įtariamasis, paklaustas apie antradienio sprogdinimus pasinaudojo savo teise tylėti. 

Jis buvo sulaikytas kelios dienos iki Briuselio atakų. Per pastarąsias dvi dienas Belgijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje sulaikyta 12 žmonių, galbūt susijusių su išpuoliais, tačiau vėliau keli iš jų paleisti.

Broliai El Bakraoui buvo žinomi

Tuo metu agentūra AFP informuoja, kad vienas iš Briuselio oro uoste susisprogdinusių mirtininkų – Ibrahimas El Bakraoui buvo patekęs į JAV kovos su terorizmu stebėsenos sąrašą dar prieš lapkričio mėnesį Paryžiuje įvykdytas kruvinas atakas.

Jaunesnis savižudžio brolis, Melbeko metro stotyje susisprogdinęs Chalidas el Bakraoui, į stebėsenos sąrašą įtrauktas iškart po išpuolių Paryžiuje.

Oro uoste susisprogdinęs I. el Bakraoui liepos mėnesį buvo išsiųstas iš Turkijos į Nyderlandus, kai birželį vyrą netoli Sirijos sienos suėmė Turkijos valdžios institucijos.

Dar prieš kruvinas antradienio atakas abu broliai buvo žinomi policijai dėl jiems iškeltų baudžiamųjų bylų, susijusių su automobilių grobimu, apiplėšimais ir susišaudymų su policija.

Broliai buvo žinomi JAV ir įrašyti į Amerikos teroristų duomenų bazes. Ch. el Bakraoui buvo ieškomas pagal išduotą tarptautinį arešto orderį dėl terorizmo gruodį.

Belgija šiuo metu patiria didelį spaudimą dėl daugybės klaidų. Europoje kyla klausimai, ar galėjo būti užkirstas kelias antradienio atakoms Briuselyje.

S. Abdeslamas teigia nepažįstąs brolių El Bakraoui

S. Abdeslamas apklausiamas teigė nepažįstąs brolių El Bakraoui. Apie tai rašo prancūzų „Le Monde“, remdamasis S. Abdeslamo apklausų šifruote.

Teigiama, kad S. Abdeslamui buvo parodytos dviejų vyrų nuotraukos , tačiau  jis neva neatpažinęs galimų savo bendrininkų. 

DELFI primena, kad iš viso antradienį Briuselyje surengtas dvigubas išpuolis (sprogimai oro uoste ir metro) pražudė 31 žmogų, 300 buvo sužeisti.

Atsakomybę už tai prisiėmė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė.