Pasaulyje

2021.01.10 16:15

Olimpiadai pritariančių japonų skaičius – rekordiškai mažas

BNS2021.01.10 16:15

Japonijoje žmonių, pritariančių dėl koronaviruso atidėtos Tokijo olimpiados surengimui šią vasarą, skaičius rekordiškai sumažėjo, rodo sekmadienį paskelbti apklausos rezultatai.

Šaliai grumiantis su trečia COVID-19 banga, kiek daugiau nei 80 proc. naujienų agentūros „Kyodo“ apklaustų japonų sakė, kad olimpiada – didžiulis pasaulinis renginys – turėtų būti atšaukta arba dar kartą atidėta. Per gruodžio 6 dienos „Kyodo“ apklausą tokią nuomonę pareiškė maždaug 60 proc. respondentų.

Pasak „Kyodo“, naujoje apklausoje dalyvavo 1 041 atsitiktinai atrinktas šalies gyventojas.

Atidėtos 2020 metų Tokijo olimpiados organizatoriai yra sakę, kad dar vienas atidėjimas nesvarstytinas, ir teigia, kad žaidynės bus surengtos nepaisant Tokijo regione šią savaitę paskelbtos ekstremaliosios padėties dėl smarkiai augančio COVID-19 atvejų skaičiaus.

Per nacionalinę sekmadienio apklausą telefonu maždaug 35 proc. respondentų „Kyodo“ sakė, kad pritaria visiškam olimpiados atšaukimui, o maždaug 45 proc. nurodė, kad žaidynės turėtų būti antrą kartą atidėtos.

Mėnesį galiosianti ekstremalioji padėtis sostinėje ir aplinkiniuose rajonuose yra ne tokia griežta kaip kitose pasaulio šalyse taikomas karantinas ir pirmiausia yra nukreipta į restoranus ir barus, kurių paprašyta anksčiau baigti darbą.

Premjeras Yoshihide Suga šią savaitę sakė, kad Japonija yra įsipareigojusi surengti „saugią“ olimpiadą.

Jis sakė manantis, kad visuomenės nuotaikos pasikeis, kai šalyje prasidės skiepijimas nuo COVID-19. Šiuo metu planuojama skiepijimą pradėti vasario pabaigoje.

Tačiau Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) aukšto rango pareigūnas Dickas Poundas britų transliuotojui BBC sakė „negalintis būti tikras“, kad žaidynės įvyks.

Japonijos visuomenės nuotaikos dėl olimpiados jau kelis mėnesius nėra labai optimistinės.

Liepą dvi apklausos parodė, jog dauguma japonų mano, kad žaidynes reiktų atidėti arba atšaukti, o gruodį nacionalinio transliuotojo NHK apklausa parodė, kad tik 27 proc. respondentų pritarė olimpiados surengimui 2021 metais.