Pasaulyje

2016.03.25 20:03

Per policijos operaciją Briuselyje suimtas vienas įtariamasis

DELFI.lt, LRT.lt, BNS2016.03.25 20:03

Per federalinės policijos antiteroristinę operaciją Briuselyje, Skarbeko rajone, suimtas vienas įtariamasis, turėjęs sprogmenų. Jis policijos buvo pašautas į koją. 

Per operaciją, kuri prasidėjo 13.45 val. vietos laiku, nugriaudėjo trys sprogimai.

Penktadienį vakare pranešta, kad dar vienas asmuo suimtas Saint-Gilles gatvėje.

Belgijos portalai rtbf.be ir dhnet.be skelbia, kad penktadienio popietės operacija buvo susijusi su ketvirtadienį sužlugdytu Prancūzijoje planuotu išpuoliu, kur ketvirtadienį buvo sulaikytas asmuo, įtartas jau buvęs pasirengęs išpuoliui ir įvardytas kaip 34-erių Reda Kriketas. Jo bute rasta sunkiosios ginkluotės ir sprogmenų. R. Kriketą, jam nedalyvaujant, Belgijos teismas buvo nuteisęs vasarį dėl sąsajų su teroristų tinklu Briuselyje ir verbuotoju Khalidu Zerkani.

Anot rtbf.be, Skarbeke penktadienio popietę sulaikytas vyras turėjo lagaminą arba krepšį su sprogmenimis.

Teigiama, kad specialiosios pajėgos per operaciją įėjo į vieną iš namų, iš ten girdėjosi šūviai.

„Jūs net neįsivaizduojate, kas čia vyksta“, – sakė vietinis policijos pareigūnas rtbf.be įvykio vietoje esantiems žurnalistams. Jų buvo paprašyta atsitraukti.

Skarbeko burmistras Bernard`as Clerfayt patvirtino, kad suimtas vienas sužeistas asmuo. Tačiau jis teigė, kad šis asmuo susijęs su išpuoliais Briuselyje. B. Clerfayt taip pat sakė, kad sprogimai buvo kontroliuojami.

Operacija Skarbeke jau yra baigta.

Paskelbta vieno iš sulaikytų įtariamųjų tapatybė   

Rtbf.be taip pat praneša, kad trys iš šešių įtariamųjų, sulaikytų Briuselyje per policijos operacijas ketvirtadienį, lieka suimti. Paskelbta ir vieno iš jų tapatybė – Faycalis Cheffou. Su kuriuo tiksliai išpuoliu jis siejamas, nenurodoma. Kiti trys sulaikytieji po apklausos paleisti.  

Be to, Najimas Laachraoui jau yra oficialiai identifikuotas kaip antrasis teroristas, susisprogdinęs Briuselio oro uoste. Jo DNR taip pat buvo rasti ant sprogstamųjų medžiagų, naudotų per išpuolius Paryžiuje praėjusių metų lapkritį.

Primename, kad dar vienas įtariamasis Briuselyje, Foresto rajone, buvo sulaikytas penktadienio rytą.

F. Hollande`as: Paryžių ir Briuselį puolusių džihadistų tinklas baigiamas naikinti, bet lieka kiti

Paryžiuje ir Briuselyje išpuolius rengusių džihadistų tinklas yra „sunaikinimo procese“, bet lieka dar kitų, pareiškė penktadienį Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as, priėmęs buvusį Izraelio prezidentą Shimoną Peresą.
„Turime kai kurių rezultatų rasdami teroristus ir Briuselyje, ir Paryžiuje; atlikta daug areštų, bet žinome, kad yra ir kitų tinklų“, – sakė jis.

„Ir net jeigu rengusysis išpuolius Paryžiuje ir Briuselyje yra baigiamas naikinti..., didelė grėsme vis dar išlieka“, – pabrėžė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt