Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.25 14:14

Buvęs Izraelio ministras: Europa žengia į katastrofą

BNS 2016.03.25 14:14

Vakarų Europa nepasirengusi imtis ryžtingų veiksmų prieš teroristus. Tai žurnalistams pareiškė buvęs Izraelio užsienio reikalų ministras Avigdoras Liebermanas.

„Užuot sausinę pelkes, europiečiai gainiojasi kiekvieną atskirą uodą“, – mano jis. „Dabar ieškoma trečiojo teroristo, kuris paliko rankinę su bomba Briuselio oro uoste ir pasislėpė“, – sakė politikas. Anot jo, „kol nebus sunaikintas ideologinis, operatyvinis ir finansinis šaltinis, (teroristai) užverbuos kitą“. „Šaltinis – tai teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) organizacija, užėmusi teritoriją tarp Rakos miesto Sirijoje ir Mosulo Irake“, – pabrėžė A. Liebermanas.

Nuo NATO įkūrimo 1949 metais „šiai organizacijai buvo skirta šimtai milijardų dolerių“, sakė eksministras. Anot A. Libermano, „vienintelis būdas sutriuškinti terorizmą – nusiųsti 60–70 tūkstančių Aljanso kariškių ir išvalyti erdvę nuo Rakos iki Mosulo, sunaikinti visus IS smogikus“. „Simboliniai smūgiai iš oro nepadės“, – įsitikinęs Izraelio politikas.

Jo manymu, „Europa sparčiai žengia į katastrofą“. A. Liebermanas pabrėžė, jog būtina suvokti, kokia „bus kita teroro stadija“. „Iš viso pasaulio specialiųjų tarnybų ataskaitų matome, jog dabar ir „Al Qaeda“, ir IS deda visas pastangas, kad įgytų masinio naikinimo ginklą“, – pabrėžė buvęs Izraelio URM vadovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi