Pasaulyje

2016.03.25 10:08

ES ministrai nusprendė kurti grupę kovai su terorizmu

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.03.25 10:08

Europos Sąjungos ministrai susitikime, surengtame Belgijos prašymu po Briuselyje įvykdytų teroro išpuolių, aptarė, kaip efektyviau išaiškinti teroristų tinklus, keistis informacija ir gerinti institucijų bendradarbiavimą. Jie nusprendė kurti grupę, skirtą kovai su terorizmu. Toks padalinys veiktų prie Europolo.  

Ministrai, atsakingi už saugumo ir teisingumo klausimus, pabrėžė poreikį sparčiau įgyvendinti direktyvą dėl keleivio duomenų įrašų, dėl išorės sienų kontrolės, taip pat plėtoti glaudesnį ES bendradarbiavimą su šalimis partnerėmis kovojant su terorizmu.

Tuo metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Europos Sąjungoje ir taip yra įtvirtinta daug ir įvairių kovos su terorizmu priemonių. Tačiau, pasak ministro, išpuoliai Briuselyje rodo, kad žvalgybos agentūros nesidalija informacija apie potencialius teroristus. 

„Laikas pabusti. Yra mechanizmai, yra potencialas, yra priimta apie 300 teisės aktų kovai su terorizmu Europos Sąjungoje. Iš jų apie 100 – privalomų vykdyti. Kai kurie jų yra užstrigę Europarlamente, kaip, pavyzdžiui, Keleivių duomenų įstatymas. Galbūt po to, kas įvyko, jis pajudės, bet tai bus tik dar vienas teisės aktas prie tų 300. Tie svertai, kurie yra, turi būti žymiai efektyvesni, ir teisingai kritikuoja tie, kurie sako, kad tai, kas vyksta, yra tarnybų nebendravimas, nebendradarbiavimas“, – sako L. Linkevičius. 

Apie kovą su terorizmu kalbės ir į Belgiją atvykstantis Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Johnas Kerry.