Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.25 08:01

Per antiteroristines operacijas Belgijoje ir Prancūzijoje suimti 7 asmenys

Belgijos policija Briuselyje per antiteroristinę operaciją sulaikė 6 asmenis, 3 iš jų – netoli federalininės prokuratūros. Pareigūnai sako, kad reidai susiję su antradienio išpuoliais oro uoste ir metro stotyje. Tuo metu Prancūzijos valdžiai pavyko užkirsti kelią naujai teroro atakai. Vidaus reikalų ministras pranešė, kad Aržantėjaus mieste sulaikytas vienas vyras, kuris įtariamas planavęs teroro išpuolį Prancūzijoje. Teigiama, kad sulaikytasis yra Prancūzijos pilietis, susijęs su teroristų tinklu. Per reidą pas jį rasta ginklų ir sprogmenų.

Nors teisėsauga toliau ieško dviejų prie atakų prisidėjusių įtariamųjų, Belgija mažina teroro grėsmės lygį. Skelbiama, kad bombas Briuselio oro uoste ir metro stotelėje susprogdinę broliai Ibrahimas ir Khalidas El Bakraoui buvo žinomi Jungtinių Amerikos Valstijų pareigūnams.

Tuo metu Zaventemo oro uostas, kuriame žuvo mažiausiai 11 žmonių, uždarytas – skrydžiai atšaukti dar mažiausiai iki pirmadienio. Oro uostą saugo kariuomenė ir policija, o tyrėjai toliau ieško įkalčių. 

Prieš Velykų šventes dešimtys tūkstančių žmonių turėjo skristi namo arba velykinių atostogų. Taip pat pranešama, kad maždaug 6 000 automobilių yra likę Briuselio oro uoste ir jų savininkai juos galės atsiimti neaišku kada.

Ne tik automobiliai, bet ir lagaminai liko tragedijos vietoje. Pastaruosius oro uostas jau pradėjo grąžinti savininkams. Norintys keliauti savaitgalį siunčiami į oro uostus Prancūzijoje, kur Briuselio oro linijos keleivius ragina atvykti likus bent trims valandoms iki skrydžio.

Kaip sudėtinga atskristi į Briuselį jau pajuto ir bendrijos vidaus reikalų ministrai, turėję skristi į Amsterdamo, Frankfurto, Paryžiaus oro uostus ir automobiliais pasiekti Briuselį.

Apie kovą su terorizmu kalbės ir penktadienį į Briuselį atvykstantis JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry. Tuo metu Europos Sąjungos ministrai sutarė, kad reikia aktyviau bendradarbiauti kovojant su terorizmu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi