Pasaulyje

2016.03.24 22:45

Briuselio savižudžio sprogdintojo brolis: šeima su Najimu ryšių nepalaikė

15min.lt 2016.03.24 22:45

Belgijos tekvondo rinktinei priklausantis Mouradas Laachraoui ketvirtadienio vakarą surengė spaudos konferenciją, kurioje prabilo apie savo brolį Najimą, kuris įtariamas buvęs vienu iš savižudžių sprogdintojų Briuselio oro uoste.

Tekvondo rinktinės narys, pelnęs Belgijai ne vieną medalį, griežtai pasmerkė savo brolio veiksmus. M. Laachraoui sakė, kad visa šeima su broliu ryšį nutraukė nes sužinojo, kad šis buvo Sirijoje.

M. Laachraoui prisipažino iš pradžių žiniasklaidoje pasirodžiusiose nuotraukose net neatpažinęs brolio. Kurį laiką nebuvo ir jokių žinių iš pareigūnų.

Sportininkas sakė, kad įtariamas teroristas buvo „kaip bet kuris normalus brolis“, kad buvo „malonus ir protingas vyrukas“.

Brolio žodžiais, N. Laachraoui buvo religingas, tačiau šeimai net nesakė, kad vyksta į Siriją. Tėvams tai pranešė telefonu jau iš šios šalies. Jie apie tai informavo policiją. Šeima nebepalaikė jokių ryšių su dabar įtariamu teroristu – artimieji net nežinojo, kad jis grįžęs į Belgiją.

„Esu išsigandęs ir labai nuliūdęs dėl to, kas nutiko“, – M. Laachraoui sakė spaudos konferencijoje.

Jis pasakojo, kad po išpuolių Paryžiuje pareigūnai darė kratą šeimos namuose, tačiau daugiau – nieko. Sportininkas tikino, kad niekada neturėjo jokio kontakto su Paryžiaus teroro aktų vykdytojais. Tyrėjai įtaria, kad N. Laachraoui išnuomojo namą Belgijoje, kuriame teroro aktams Paryžiuje rengėsi teroristai.