Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.24 17:57

Briuselyje dirbantis lietuvis: belgų policijos uolumas po sprogimų – anekdotiškas

Po sprogimų Briuselyje saugumą šalyje bandantys užtikrinti pareigūnai atrodo komiškai. Bent jau tokį įspūdį susidarė lietuvis Arūnas Gražulis. Jo teigimu, autostradą iki vienintelio dabar Briuselyje veikiančio oro uosto pareigūnai susiaurino iki vienos juostos ir tiesiog žiūri į spūstyje stovinčius automobilius, o prie įėjimo į oro uostą kažkodėl renkasi apieškoti pagyvenusias moteris, o ne arabiškos išvaizdos jaunuolius.

Po antradienį Belgijos sostinėje įvykdytų sprogdinimų Zaventemo oro uostas yra uždarytas, todėl dabar mieste veikia tik vienas – Šarlerua oro uostas. Belgijos sostinėje dirbantis A. Gražulis ketvirtadienį parskrido iš Briuselio į Vilnių. Jo teigimu, belgų anekdotai apie vietos policijos sugebėjimą sukurti spūstis iš nieko dabar yra pavirtę realybe.

„Trečiadienį vežiau kolegas į Vokietiją, prie sienos su Olandija belgai pasistatė du motociklus, susiaurino autostradą iki vienos juostos ir paprasčiausiai žiūrėjo, kaip važiuoja mašinos“, – pasakojo A. Gražulis. 

Jo teigimu, dėl to prie sienos buvo susidariusi bene 8 kilometrų eilė, kurioje teko stovėti pusantros valandos. 

Lietuvį nustebino tai, kad, kiek jam teko matyti, policijos pareigūnai nestabdė automobilių ir jų neapieškojo. „Jie tiesiog žiūrėjo, ir viskas“, – stebėjosi jis.

Pareigūnas tiesiog spoksojo į lagaminus

Ankstų ketvirtadienio rytą į  Šarlerua oro uostą, esantį apie 50 kilometrų nuo Briuselio centro, A. Gražulis vyko autobusu. 

Anot jo, iki oro uosto likus geram kilometrui, kariai kartu su policijos pareigūnais stabdė visus automobilius. 

„Mačiau pro langą, kaip belgų kareivis paprašė atidaryti bagažinę, kuri jau buvo pilna lagaminų ir žiūrėjo į ją gal dešimt sekundžių. Ką galima per dešimt sekundžių pamatyti lagaminų krūvoje, palieku spręsti jums“, – teigė pašnekovas. 

A. Gražulį dar labiau nustebino pareigūnų veiksmai prie įėjimo į oro uostą.

Anot jo, prie pagrindinių durų buvo susiformavusi gana ilga žmonių eilė, kurią stebėjo pareigūnai su šunimi, greičiausiai išmokytu aptikti sprogmenis. 

„Jie atsitiktinės atrankos tvarka iš minios kvietė žmones, prašė parodyti lagaminus ir davė tam šuniui apuostyti. Visa tai stebėjau kelias minutes – prie mano akių  patikrinimui buvo iškviestos trys pagyvenusios moterys europietės, kurių nepavadinsi atvykėlėmis iš neramių kraštų. Šalia ėjo arabiškos išvaizdos pakankamai jauni vyrai su dideliais lagaminais, į juos pareigūnai nekreipė dėmesio. Matant tokią atrankos tvarką sunku susilaikyti nuo necenzūrinių komentarų“, – neslėpė jis. 

Pasak A. Gražulio, pačiame oro uoste buvo labai daug žmonių, tačiau jokių nepatogumų patirti neteko, keleivių patikrinimas vyko sparčiai, papildomų tikrinimo procedūrų, išskyrus jau minėtą, vykusią prie įėjimo, nebuvo. 

„Po išpuolių Paryžiuje, Zaventemo oro uoste visada būdavo keli kariai su automatais. Šarlerua oro uosto viduje jų nemačiau, bet gal tiesiog nepamačiau“, – pridūrė jis. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi