Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.24 16:10

H. Clinton: Europa turi dalintis kovos su terorizmu našta

ELTA 2016.03.24 16:10

Belgijai dar neatsigavus po kruvinų antradienio atakų, buvusi JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton paragino Europą kovoje su terorizmu imtis ryžtingesnių veiksmų, gerinti sienų kontrolę ir bendradarbiavimą žvalgybos srityje, rašo „EUbusiness“.

„Europa gali padaryti dar kai ką – pasidalinti su mumis našta. Be kita ko, norėtume matyti, kad daugiau Europos šalių investuoja į gynybą ir apsaugą“, – sakė H. Clinton.

Demokratų partijos kandidatė į JAV prezidentus H. Clinton sakė, kad Vašingtonas turi dirbti ranka rankon su Europos tautomis, kad suardytų ir pašalintų grupuotes kaip „Islamo valstybė“ (IS). 

Politikė taip pat kreipėsi ir ragino Europos bankus panaikinti teroristų finansavimo kanalus, o Europos specialiąsias pajėgas treniruoti ir apginkluoti su ekstremistais kovojančias pajėgas.

H. Clinton iškėlė klausimą dėl Europos pastangų bendradarbiaujant žvalgybos srityje ir sukritikavo, kad, nepaisant Prancūzijos ir Belgijos pasižadėjimo po išpuolių Paryžiuje judėti pirmyn, žvalgyba vis dar „atsilieka“.

Be kita ko, buvusi JAV sekretorė pabrėžė, kad Europos Sąjunga (ES) delsia balsuoti dėl to, kad valstybės narės tarpusavyje dalintųsi keleivių informacija, bei teigė, kad „iš tikrųjų Jungtinėms Valstijoms lengviau gauti iš ES šalių informaciją apie skrydžius nei ES valstybėms narėms vienai iš kitos“. 

Anot politikės, reikia griežčiau tikrinti įtariamus į ir iš Sirijos ir Irako keliaujančius džihadistus. „Turime žinoti kiekvieno keliaujančio kovotojo tapatybę ir pradėti atšaukinėti vizas. Šiuo metu dauguma Europos tautų neįspėja viena kitos, kai prie sienos nepraleidžia įtariamo džihadisto ar kai bandoma keliauti su pavogtu pasu“, – kalbėjo H. Clinton.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi