Pasaulyje

2016.03.24 14:37

NATO gali didinti paramą Artimųjų Rytų šalims kovoti su terorizmu

BNS 2016.03.24 14:37

NATO gali padidinti paramą Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalims, kad jos geriau pasirengtų kovoti su terorizmu plitimu, sako Lietuvoje viešintis aukšto rango NATO pareigūnas.

NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Alexanderas Vershbow po susitikimo su Lietuvos prezidente ketvirtadienį sakė, kad šis klausimas gali būti sprendžiamas liepą Varšuvoje vyksiančiame Aljanso viršūnių susitikime.

„Manau, kad Varšuvos susitikime svarbi sprendimų priėmimo sritis bus NATO paramos padidinimas mūsų kaimynams Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje sustiprinti gynybos pajėgumus, kad jie būtų geriau pasirengę kovoti su terorizmu plitimu ant NATO slenksčio“, – sakė A. Vershbow per bendrą spaudos konferenciją su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite.

Jo teigimu, po išpuolių Briuselyje NATO sąjungininkai turi sustiprinti kovą su „Islamo valstybės“ grupuote Artimuosiuose Rytuose, be to, glaudžiau bendradarbiauti turėtų teisėsaugos ir žvalgybos institucijos.

D. Grybauskaitė per spaudos konferenciją taip pat sakė, kad „NATO turi ieškoti galimybių ir būdų aktyviau dalyvauti antiteroristinėse veiklose“.

Per sprogdinimus Briuselio oro uoste ir metro šią savaitę žuvo daugiau kaip 30 žmonių, dar per 200 buvo sužeisti.