Pasaulyje

2016.03.24 14:01

Graikija sulaukė pirmosios dienos be atvykusių migrantų nuo ES ir Turkijos sutarties įsigaliojimo

BNS 2016.03.24 14:01

Graikija ketvirtadienį paskelbė, kad per pastarąją parą į jos salas Egėjo jūroje neatplaukė nė vienas migrantas, o tokia diena buvo pirmoji nuo praeito savaitgalio, kai įsigaliojo prieštaringai vertinama Europos Sąjungos ir Turkijos sutartis, turinti sustabdyti milžinišką atvykėlių srautą.

Tačiau Prancūzijos gynybos ministras Jeanas-Yves`as Le Drianas pareiškė, kad „šimtai tūkstančių“ migrantų yra susitelkę Libijoje, tikėdamiesi pasiekti Europą. Baiminamasi, kad uždarius maršrutą iš Turkijos į Graikiją, nuo konfliktų ir skurdo bėgantys žmonės gali rinktis dar pavojingesnį maršrutą per Viduržemio jūrą, kad pasiektų Italijos teritoriją.

Aukšto lygio komisija, koordinuojanti Graikijos atsaką į šią krizę, perspėjo, kad minėtas paros atokvėpis gali būti laikinas ir kad jo priežastis galbūt yra blogi orai, trukdantys migrantų laivams išplaukti iš kaimyninės Turkijos, nes Egėjo jūroje nuo trečiadienio siautė smarkus vėjas.

ES ir Ankara praeitą penktadienį susitarė sustabdyti migrantų srautą iš Turkijos į salas, kurioms praeitais metais teko didžiausia Europos pabėgėlių krizės našta.

Šis susitarimas, pagal kurį visi naujai į Graikiją atvykstantys migrantai turės būti grąžinami į Turkiją, įsigaliojo anksti sekmadienį.

Pirmadienį į salas atplaukė 1 662 atvykėliai, bet antradienį jų sumažėjo iki 600, o trečiadienį – iki 260.

Graikijos pareigūnai išnaudojo šį ramesnį laikotarpį, kad pasiruoštų atvykėlių grąžinimui; į šį procesą bus įtraukti 4 000 saugumo tarnybų pareigūnų ir prieglobsčio suteikimo ekspertų.