Pasaulyje

2021.01.08 07:19

Naujausia informacija. Londonas skelbia pavojų – ligoninės perkrautos COVID-19 ligoniais

atnaujinta 20.32
BNS, ELTA, LRT.lt2021.01.08 07:19

Londono meras Sadiqas Khanas Didžiosios Britanijos sostinėje paskelbė ekstremaliąją padėtį, nes dėl itin išaugusio susirgimų COVID-19 skaičiaus, miesto gydymo įstaigos sunkiai susitvarko su padėtimi. Jei niekas nesikeis, netrukus krūvio gali neatlaikyti visa Nacionalinė sveikatos sistema (NHS), praneša „Sky News“.

Per savaitę iki sausio 6-osios, Londono ligoninėse pacientų, kuriems reikalingi plaučių vėdinimo ventiliatoriai, skaičius išaugo 42 proc. iki 908 žmonių.

Londono ligoninėse gydoma virš 7 tūkst. COVID-19 užsikrėtusių pacientų ir tai grasina perkrauti ir taip itin dideliu krūviu dirbančią sistemą, įspėja sostinės meras. Kasdien grietosios pagalbos operatoriai priima virš 8 tūkst. skambučių, tai trečdaliu daugiau nei įprastai.

„Žiauri tikrovė yra tai, kad per kelias ateinančias savaites pacientams nebeliks vietų ligoninėse, jei naujų atvejų drastiškai nesumažės“, – pranešime teigė S. Khanas ir paragino JK Vyriausybę imtis veiksmų.

„Skelbiame ekstremaliąją padėtį, nes grėsmė, kurią mūsų miestui kelia šis virusas, yra ant visiškos krizės ribos. Jei tuojau pat nesiimsime veiksmų, Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) perkais ir mirs dar daugiau žmonių“, – sakė jis.

Apskaičiuota, kad šiuo metu koronavirusu užsikrėtęs yra kas trisdešimtas Londono gyventojas.

Miesto meras tikisi, kad paskelbus ekstremaliąją padėtį premjeras Borisas Johnsonas pajus spaudimą imtis griežtesnių priemonių. „Situacija Londone dabar yra kritinė, ir virusas plinta nekontroliuojamai“, – teigė meras. Jis paragino londoniečius paisyti apribojimų ir taip prisidėti prie situacijos taisymo.

Atnaujinta 20.32

Portugalijoje – naujų COVID-19 infekcijų ir mirčių rekordai

Su koronavirusu kovojančiai Portugalijai šis penktadienis buvo antirekordų diena. Šalyje registruoti iki šiol didžiausi naujų COVID-19 infekcijų ir mirčių skaičiai. Sveikatos tarnybos Lisabonoje pranešė apie 10 176 naujus užsikrėtimo atvejus ir 118 mirusių pacientų.

Naujų infekcijų skaičius prieš tai rekordinis buvo trečiadienį – 10 027 infekcijos. Sveikatos ministrė Marta Temido tada įspėjo gyventojus: „Ateinančios dienos bus labai sunkios“.

Dėl smarkiai augančių skaičių vis sudėtingesnė padėtis tampa ir ligoninėse. Stacionare gydomų COVID-19 ligonių skaičius penktadienį išaugo 118 iki 3 451 – tiek jų dar nėra buvę. Intensyvios terapijos skyriuose gydomi 536 ligoniai – 22 daugiau nei para anksčiau.

Portugalija pavasarį ir vasarą, lyginant su kitomis Europos šalimis, santykinai gerai tvarkėsi su pandemija, tačiau rudenį padėtis ėmė staigiai blogėti.

10,3 mln. gyventojų turinčioje Portugalijoje iki šiol registruota per 466 000 koronaviruso atvejų. Mirčių penktadienį padaugėjo iki 7 590.

Atnaujinta 20.11

Kipre skelbiamas antras visuotinis karantinas dėl COVID-19

Kipras penktadienį pranešė dėl koronaviruso grėsmės artimiausiu metu įvesiantis antrą visuotinį karantiną, galiojantiems suvaržymams nepadėjus sumažinti sergamumo.

Skelbdamas apie karantiną sveikatos apsaugos ministras Konstantinas Joanas pareiškė, kad naujos priemonės, galiosiančios nuo sekmadienio bent iki sausio 31 dienos, yra skirtos salos valstybės sveikatos apsaugos sistemai apsaugoti.

„Artimiausias tris savaites turėsime pasilikti savo namuose, kad sustabdytume viruso plitimą“, – žurnalistams sakė K. Joanas.

„Šiomis pastangomis siekiama smarkiai apriboti socialinius ir profesinius susibūrimus namuose bei darbovietėse, nes būtent ten išaiškinama daugiausiai atvejų“, – pridūrė jis.

Pagal naujas taisykles žmonėms bus leidžiama palikti namus tik dukart per dieną ir tik būtinais atvejais ar norint pasportuoti, o visos nebūtinos įmonės bus uždarytos.

Kitaip nei per kovo mėnesį įvestą pirmą karantiną, uostai ir oro uostai neužsidarys.

Norint išeiti iš namų pasportuoti, apsipirkti, išvykti į darbą ar nenumatytais atvejais, gyventojai, kaip ir kovą, iš pradžių turės gauti atitinkamą leidimą teksto žinute.

Mokyklos bus uždarytos, mokiniai sugrįš prie nuotolinio mokymosi, tačiau darželiai dirbs toliau.

Savo duris taip pat teks uždaryti mažmeninės prekybos parduotuvėms, kirpykloms, kino ir dramos teatrams, sporto klubams ir muziejams.

Lapkričio 30 dieną Kipras, siekdamas suvaldyti pandemiją, įsivedė komendanto valandą. Prieš Kalėdas šalyje užsidarė svetingumo įmonės ir prekybos centrai, o paskui įsigaliojo draudimas per šventes lankytis svečiuose.

Kasdien nuo 21 iki 5 val. galiojanti komendanto valanda neatšaukiama, o varžybas bus leidžiama rengti tik aukščiausio lygio lygoms. Visi socialiniai ir vieši susibūrimai taip pat draudžiami.

Nepaisant jau galiojančių apribojimų, COVID-19 atvejų skaičius šalyje tebeauga. Iki šiol didžiausias aukų skaičius nustatytas gruodį, o šiuo metu fiksuojami rekordiniai hospitalizuojamų pacientų skaičiai.

Gruodžio mėnesį iš viso buvo užregistruota 12 086 susirgimo atvejų – daugiau nei per ankstesnius devynis mėnesius kartu sudėjus.

Gruodį taip pat buvo užfiksuota daugiau nei pusė visų 140 mirties nuo koronaviruso atvejų, nustatytų nuo protrūkio pradžios.

Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtadienį pranešė, kad Kipre buvo išaiškinti 427 nauji COVID-19 atvejai – taigi, bendras jų skaičius išaugo iki 26 208.

Atnaujinta 19.05

Italija vėl padalys šalį į koronaviruso zonas

Italija nuo kitos savaitės vėl padalys šalį į skirtingas koronazonas. Tai reiškia, kad regionuose žmonėms vėl galios skirtingos taisyklės – priklausomai nuo epidemiologinės situacijos ten. Italijos sveikatos ministras Robertas Speranza penktadienį ketina pasirašyti atitinkamą potvarkį, pranešė jo ministerija.

Juo remiantis, šiauriniai regionai Emilija-Romanija, Lombardija ir Venecija, taip pat Sicilija ir Kalabrija pietuose nuo pirmadienio bus priskirti oranžinei zonai. Tada čia galios griežtesnės taisyklės nei likusioje šalies dalyje, kuri priklausys geltonajai zonai.

Konkrečiai tai reiškia, kad oranžinėje zonoje esančiuose regionuose liks uždaryti barai ir restoranai ir maistą bus galima užsisakyti tik išsinešimui. Žmonės galės judėti tik savo komunų ribose. Be to, Italijos vyriausybė dar iki sausio 15 dienos yra uždraudusi keliones tarp regionų.

Epidemiologinė situacija šalies mastu pastaruoju metu pablogėjo, penktadienį sakė vienas Sveikatos ministerijos ekspertų. Atvejų skaičiai, kurie gruodį dar veikiau mažėjo, vėl ėmė augti.

Atnaujinta 18.41

Britanijoje užfiksuotas didžiausias nuo pandemijos pradžios COVID-19 pacientų mirštamumas

Jungtinė Karalystė penktadienį pranešė per pastarąją parą 1 325 koronavirusu užsikrėtusių pacientų mirtį.

Šis paros mirštamumo rodiklis yra didžiausias šalyje nuo COVID-19 pandemijos pradžios. Be to, Britanijoje per praeitą parą nustatyti 68 053 nauji užsikrėtimo pandeminiu koronavirusu atvejai.

Ankstesnis paros mirštamumo rekordas fiksuotas balandžio 21 dieną, kai mirė 1 224 koronavirusu užsikrėtę žmonės. Tuomet Jungtinę Karalystę krėtė pirmoji pandemijos banga. Iki šiol šalyje mirė 79 833 žmonės, kuriems buvo patvirtinta koronavirusinė infekcija

Atnaujinta 18.32

U. von der Leyen gina ES vakcinacijos strategiją

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen gina Europos vakcinacijos nuo koronaviruso strategiją. „Esu giliai įsitikinusi, kad Europos kelias yra teisingas ir manau, kad vėliau tai pasitvirtins“, - sakė ji penktadienį Briuselyje.

Anot U. von der Leyen, ji yra rami matydama, jog kiekviena ES šalis daro viską, kad kiek įmanoma greitai vykdytų vakcinaciją. Esą daro įspūdį tai, kaip greitai šalys prisitaikė prie aplinkybių. Masinės vakcinacijos organizavimas yra „logistinis iššūkis“, - kalbėjo Komisijos vadovė, pridurdama, jog nuo pat pradžių buvo aišku, kad nebus įmanoma visų paskiepyti „vienu ypu“.

Kai vieną dieną pažvelgsime atgal, pamatysime, kad pradžia nebuvo visiškai sklandi, tęsė U. von der Leyen. Tačiau taip būna visuomet esant tokiems dideliems pokyčiams, kurių imamasi. Vis dėlto, anot pirmininkės, vėliau pasimatys, kiek daug buvo padaryta šalyse narėse, kad vakcinacija būtų pradėta.

U. von der Leyem kartu pabrėžė, kad visi sprendimai dėl vakcinos pirkimo buvo priimti kartu su ES šalimis. Penktadienį Europos Komisijos vadovė paskelbė, kad ES užsitikrino dar 300 mln. „Biontech“ ir „Pfizer“ vakcinos dozių. 75 mln. jų bus gauta jau antrąjį metų ketvirtį.

Atnaujinta 17.10

Jungtinėse Valstijose pirmąkart nuo COVID-19 pandemijos pradžios per parą mirė daugiau kaip 4 000 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, penktadienį pranešė Johnso Hopkinso universitetas.

Baltimorėje įsikūrusio universiteto duomenimis, ketvirtadienį šalyje užregistruota 4 085 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirtis ir beveik 275 tūkst. naujų COVID-19 atvejų.

Ankstesnis rekordinis mirštamumas buvo fiksuotas ketvirtadienį, kai per parą mirė 3 998 COVID-19 pacientai.

Šie skaičiai dar kartą priminė apie blogėjančią epidemiologinę situaciją po kelionių ir šeimų susitikimų suaktyvėjimo per žiemos švenčių laikotarpį, taip pat žmonėms praleidžiant daugiau laiko uždarose patalpose/

Sergamumas ir mirštamumas ypač padidėjo Kalifornijoje, Arizonoje, Teksase ir Floridoje.

Iki šiol užsikrėtę koronavirusu mirė daugiau kaip 365 tūkst. amerikiečių.

Atnaujinta 16.16

Kipras skelbia antrąjį karantiną

Kipro valdžia penktadienį pranešė šalyje skelbsianti naują visuotinį karantiną, nes naujų COVID-19 atvejų skaičius ir toliau auga, nors anksčiau ir buvo įvesta koronaviruso apribojimų.

Sveikatos apsaugos ministras Constantinos Ioannou teigė, kad naujomis priemonėmis, kurios galios nuo sekmadienio iki mažiausiai sausio 31 d., siekiama apsaugoti Kipro sveikatos apsaugos sistemą.

„Ateinančias tris savaites turėsime likti namuose, kad sustabdytume koronaviruso plitimą“, – žurnalistams sakė C. Ioannou.

„Šiomis priemonėmis siekiama drastiškai riboti socialinius ir darbo reikalų susibūrimus namuose bei darbo vietose, nes daugiausia patvirtintų atvejų yra susiję su būtent tokiais kontaktais“, – teigė jis.

Pagal naujas taisykles gyventojai iš namų galės išeiti tik du kartus per dieną – tik esant būtinybei arba norint pasportuoti, taip pat stabdoma verslų veikla, išskyrus būtiniausių prekių parduotuves.

Kaip ir kovo mėnesį, norintys palikti namus ir pasportuoti, nuvykti į būtiniausių prekių parduotuvę ar darbą gyventojai turės gauti leidimą žinute.

Butanas praneša apie pirmąjį mirties nuo COVID-19 atvejį

Himalajų karalystė Butanas pranešė apie pirmąjį mirties nuo COVID-19 atvejį šalyje. Auka yra 34 metų vyras, sirgęs chroniška kepenų liga ir inkstų nepakankamumu, penktadienį informavo Butano sveikatos ministerija.

Pirmasis koronaviruso atvejis 730 000 gyventojų turinčioje šalyje buvo patvirtintas prieš dešimt mėnesių.

Tarp Indijos ir Kinijos esančio Butano gyventojai oficialiai laikomi vieni laimingiausių pasaulyje. Jų karalius prieš kelis dešimtmečius pareiškė, kad gera žmonių savijauta yra svarbiau už ekonomikos augimą.

Nors turizmas yra vienas svarbiausių karalystės pajamų šaltinių, ji pandemijos pradžioje uždraudė turistams atvykti į šalį, iš užsienio grįžę vietiniai turėjo izoliuotis. Iki šiol Butane būta dviejų karantinų. Pirmasis virusu užsikrėtęs šalies pacientas buvo turistas iš JAV.

Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, Butane iki šiol patvirtinti 767 Covid-19 infekcijos atvejai.

Baltijos šalys nuo sausio 15-osios atvers susisiekimą su Europa, būtinas neigiamas COVID-19 testas

Latvija, Lietuva ir Estija nuo sausio 15-osios leis bet kokį susisiekimą su Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės (EEE) šalimis, Šveicarija ir Jungtine Karalyste, tačiau atvykstantieji privalės pateikti pažymą apie jiems atlikto testo dėl COVID-19 neigiamą rezultatą, skelbia Latvijos ir Estijos visuomeniniai transliuotojai.

Testas turės būti atliktas ne vėliau kaip 72 valandos iki įvažiavimo į šalį. Pažymą turės pateikti visi į šalį atvykstantys asmenys, įskaitant namo grįžtančius piliečius.

Tokios pažymos reikalavimas nebus taikomas vaikams iki 11 metų, vakcinavimo nuo COVID-19 pažymą pateikusiems asmenims, diplomatams, keleivių pervežimo įmonės darbuotojams, tranzitiniams oro susisiekimo keleiviams, taip pat į savo darbo vietą ar iš jos vykstantiems jūrininkams.

Latvijos Vyriausybės spaudos tarnyba skelbia, jog naujos tarptautinio susisiekimo taisyklės nuo sausio 15-osios bus panašios Lietuvoje ir Estijoje įsigaliosiančioms. Tai patvirtino ir Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu, rašo estų visuomeninis transliuotojas ERR.

Lietuvos pareigūnai situacijos dar nekomentavo.

Iki sausio 15-osios tarptautinis keleivių pervežimas nebus leidžiamas su šalimis, kuriose sergamumas COVID-19 per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų dukart viršija ES ir EEE vidurkį. Nuo sausio 4-osios šioje Europos valstybių grupėje – Lietuva, Nyderlandai, Čekija, Slovėnija, Lichtenšteinas, San Marinas.

Atnaujinta 13.44

Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei`us penktadienį pareiškė, kad draudžiama įvežti į šalį vakcinas nuo koronaviruso iš JAV ir Didžiosios Britanijos. Irano vadovo kalbos ištraukas skelbia naujienų agentūra „Mehr“.

„Amerikiečių ir britų vakcinų importas (į Iraną) uždraustas“, - sakė A. Khamenei`us.

Jis pabrėžė, jog nepasitiki Jungtinėse Valstijose ir Jungtinėje Karalystėje sukurtais preparatais, kadangi Vakarų šalys „kartais nori išbandyti vakciną su kitomis tautomis“. Ajatola taip pat pareiškė, kad Iranas pasirengęs pirkti vakcinos tose šalyse, kurioms jaučia pasitikėjimą, bet konkrečiai jų neįvardijo.

„Jeigu amerikiečiai būtų įstengę sukurti vakciną, jie nebūtų atsidūrę toje padėtyje, kurioje dabar yra. Jie neregistruotų kasdien po keturis tūkstančius mirčių. Tą patį galima pasakyti ir apie Didžiąją Britaniją“, - pridūrė Irano vadovas.

Gruodžio 29 d. naujienų agentūra „Tasnim“ informavo, kad Irane prasidėjo šalies mokslininkų sukurtos vakcinos nuo koronaviruso bandymų su savanoriais pirmasis etapas.

Atnaujinta 13.16

Irano lyderis uždraudė įvežti į šalį vakcinas nuo koronaviruso iš JAV ir Didžiosios Britanijos

Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei`us penktadienį pareiškė, kad draudžiama įvežti į šalį vakcinas nuo koronaviruso iš JAV ir Didžiosios Britanijos. Irano vadovo kalbos ištraukas skelbia naujienų agentūra „Mehr“.

„Amerikiečių ir britų vakcinų importas (į Iraną) uždraustas“, - sakė A. Khamenei`us.

Jis pabrėžė, jog nepasitiki Jungtinėse Valstijose ir Jungtinėje Karalystėje sukurtais preparatais, kadangi Vakarų šalys „kartais nori išbandyti vakciną su kitomis tautomis“. Ajatola taip pat pareiškė, kad Iranas pasirengęs pirkti vakcinos tose šalyse, kurioms jaučia pasitikėjimą, bet konkrečiai jų neįvardijo.

„Jeigu amerikiečiai būtų įstengę sukurti vakciną, jie nebūtų atsidūrę toje padėtyje, kurioje dabar yra. Jie neregistruotų kasdien po keturis tūkstančius mirčių. Tą patį galima pasakyti ir apie Didžiąją Britaniją“, - pridūrė Irano vadovas.

Gruodžio 29 d. naujienų agentūra „Tasnim“ informavo, kad Irane prasidėjo šalies mokslininkų sukurtos vakcinos nuo koronaviruso bandymų su savanoriais pirmasis etapas.

Atnaujinta 12.57

Latvija per praėjusią parą patvirtino 1 237 naujus užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejus, rodo Ligų prevencijos ir kontrolės centro (SPKC) duomenys.

Per pastarąją parą šalyje nuo COVID-19 mirė dar 11 žmonių.

Daugiausia per pastarąją parą mirusių žmonių priklausė 60–70, 70–80 ir 80–90 metų amžiaus grupėms.

Per 24 val. Latvijoje buvo atlikti 12 799 koronaviruso tyrimai, 9,7 proc. tyrimų atsakymų buvo teigiami.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje koronavirusu iš viso užsikrėtė 47 782 žmonės, 801 užsikrėtęs žmogus mirė. Šalyje nuo koronaviruso buvo paskiepyti 5 354 žmonės.

Armėnijos prezidentas serga sunkios formos koronaviruso sukeliama liga

Koronavirusu užsikrėtęs Armėnijos prezidentas Armenas Sarkisianas serga sunkios formos liga. Tai penktadienį pranešė valstybės vadovo spaudos tarnyba.

„Atsakydami į žiniasklaidos paklausimus, informuojame, kad prezidentas A. Sarkisianas, esantis izoliacijoje dėl užsikrėtimo koronavirusu, serga sunkios formos liga. Pasireiškia simptomai, būdingi šiai būklei. Prezidentą stebi gydytojai“, - sakoma pranešime.

Pasak spaudos tarnybos atstovų, prezidentas tęsia darbą nuotoliniu būdu. Kai tik situacija stabilizuosis ir gydytojai leis, A. Sarkisianas grįš į Jerevaną eiti savo pareigų.

Anksčiau buvo pranešta, kad A. Sarkisianui, kuris Naujuosius metus sutiko Londone su savo šeima, buvo atliktas testas dėl koronaviruso, jo rezultatas buvo teigiamas.

Armėnijoje pastarąją parą koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius padidėjo 361 ir pasiekė 161 415.

Atnaujinta 12.28

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyta 8 790 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, taip pat mirė 332 anksčiau užsikrėtę pacientai, visuomeninis radijas penktadienį citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie nustatytus 12 054 naujus COVID-19 atvejus ir 186 pacientų mirtį.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinti 1 365 645 užsikrėtimo atvejai, 30 574 užsikrėtę žmonės mirė.

Ministerija penktadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 16 774 COVID-19 pacientai, iš kurių 1 616 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas. Iki šiol Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 1 104 599 žmonės, nurodė ministerija.

Atnaujinta 11.14

Estijoje nustatyti 788 nauji COVID-19 atvejai

Estijoje per praėjusią parą atlikus 5 599 testus nustatyti 788 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė penki anksčiau užsikrėtę pacientai, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 1 104 naujus COVID-19 atvejus ir keturių pacientų mirtį.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 598,36 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Penktadienį ryte šalies ligoninėse buvo gydomi 395 COVID-19 pacientai, iš jų 44 – intensyviosios terapijos skyriuose. Dirbtinis plaučių ventiliavimas buvo reikalingas 28 ligoniams.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje koronavirusinė infekcija nustatyta 32 537 žmonėms, iš jų 270 mirė, 22 124 pasveiko.

Šalyje pirmąja vakcinos nuo pandeminio koronaviruso doze paskiepyti 7 973 žmonės.

Padėtis Rusijoje

Rusijoje per praėjusią parą užfiksuoti 23 652 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 454 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo penktadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę parą buvo skelbta apie 23 541 naują COVID-19 atvejį ir 506 mirusius pacientus. Sudėtingiausia epidemiologinė padėtis toliau išlieka Maskvoje. Per praėjusią parą Rusijos sostinėje koronavirusinė infekcija nustatyta 5 027 žmonėms, 71 pacientas mirė.

Stebėtojai abejoja oficialiais Maskvos duomenimis ir mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje patvirtinti 3 355 794 COVID-19 atvejai, 60 911 užsikrėtusių žmonių mirė. Iš gydymo įstaigų iš viso išrašyti 2 731 129 pasveikę pacientai, iš jų 21 677 – per pastarąją parą.

Atnaujinta 10.32

Baltarusijoje per pastarąją parą nustatyti 1 805 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė devyni anksčiau užsikrėtę žmonės, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ketvirtadienį buvo skelbta apie 1 838 naujus užsikrėtimo atvejus ir devynių pacientų mirtį. Bendras šalyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius padidėjo iki 208 601.

Stebėtojai abejoja oficialiais Minsko duomenimis ir mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Ministerijos duomenimis, nuo pandemijos pradžios COVID-19 aukų Baltarusijoje skaičius išaugo iki 1 498.

Iš gydymo įstaigų per parą buvo išrašyti 2 177 pacientai, o bendras ligoninėse gydytų ir išrašytų COVID-19 pacientų skaičius padidėjo iki 190 966.

Atnaujinta 09.26

Vokietijoje pastarąją parą nuo koronaviruso mirė 1188 žmonės, tai didžiausias rodiklis šalyje nuo pandemijos pradžios.

Kaip pranešė penktadienį Roberto Kocho institutas, per 24 valandas užfiksuoti 31 849 nauji užsikrėtimo atvejai.

Ekspertų nuomone, ši statistika nėra pakankamai reprezentatyvi, kadangi per šventes šalyje buvo atliekama mažiau testų ir anaiptol ne visi atvejai buvo registruojami.

Ankstesnis mirštamumo antirekordas buvo užregistruotas gruodžio 30 d. – 1129 mirtys, susijusios su COVID-19.

Vokietijoje nuo pandemijos pradžios nustatyti 1 866 887 užsikrėtimo atvejai, mirė 38 795 infekuotieji.

Gruodžio 16 d. šalyje įsigaliojo naujos, griežtesnės karantino priemonės. Antradienį buvo nuspręsta pratęsti jas iki sausio 31 d.

Atnaujinta 09.22

Anglija nuo kitos savaitės visų į šalį norinčių patekti žmonių reikalaus neigiamų koronaviruso testų.

Didžiosios Britanijos transporto sekretorius Grantas Shappsas ankstų penktadienį pranešė, kad į šalį oru, traukiniais ar laivais atvykstantys žmonės turės parodyti neigiamą testą, padarytą ne seniau nei prieš 72 valandas iki atvykimo.

Žmonės, kurie atvykę nepateiks testo rezultato, iš karto turės sumokėti 500 svarų sterlingų (553 eurų) baudą.

Išimtys bus taikomos sunkvežimių vairuotojams, jaunesniems nei 11 m. vaikams ir atvykėliams iš Airijos.

Ši priemonė kol kas apima tik Angliją, tačiau apie panašų sprendimą turėtų paskelbti ir Velsas, Škotija ir Šiaurės Airija.

„Jau esame įvedę reikšmingų priemonių, skirtų užkirsti kelią atvežamiems COVID-19 atvejams, tačiau tarptautiniu mastu vystantis naujų atmainų virusui, privalome imtis papildomų atsargumo priemonių“, – sakė G. Shappsas.

Anglijoje antradienį prasidėjo dar vienas karantinas, galiosiantis iki kovo 31 d., o tai reiškia, kad į šalį atvyksta tik ribotas skaičius tarptautinių keliautojų.

Daugelyje kitų pasaulio valstybių jau kurį laiką galioja taisyklė, reikalaujanti prieš atvykimą pateikti neigiamą testo rezultatą.

Ukrainoje – 5 676 nauji COVID-19 atvejai, 83 pacientai mirė, šalyje įsigaliojo karantinas

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 5 676 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 83 anksčiau užsikrėtę žmonės, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ketvirtadienį skelbta apie 8 997 naujus COVID-19 atvejus ir 148 pacientų mirtį.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyti iš viso 1 105 169 koronavirusinės infekcijos atvejai, 19 588 pacientai mirė, 778 345 – pasveiko, iš jų 5 131 per praėjusią parą.

Be to, vyriausybės sprendimu Ukrainoje nuo penktadienio įsigaliojo daugiau nei dvi savaites, iki sausio 24-osios, truksiantis karantinas, kuriuo siekiama suvaldyti koronaviruso plitimą.

Kaip anksčiau skelbė premjeras Denysas Šmyhalis, karantino metu bus uždarytos nebūtinas prekes bei paslaugas teikiančios įmonės, teatrai, kino teatrai, sporto klubai.

Kavinės, restoranai ir barai galės tik tiekti maistą išsinešti ar jį pristatyti į namus.

Universitetuose ir mokyklose šiuo laikotarpiu bus atostogos, bet vaikų darželiams leista dirbti.

Be to, draudžiami visi masiniai renginiai.

Vaistinės, maisto prekių parduotuvės ir viešasis transportas dirbs įprastai.

Vis dėlto D. Šmyhalis pabrėžė, kad valstybė pasilieka teisę blogėjant situacijai skubiai griežtinti karantino priemones.

JAV – naujas COVID-19 pacientų mirštamumo rekordas

Jungtinėse Valstijose ketvirtadienį mirė beveik 4 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių – daugiausiai per vieną šalyje nuo pandemijos pradžios, rodo Johnso Hopkinso universiteto paskelbti duomenys.

Baltimorėje įsikūręs universitetas nurodė, kad per parą iki 20 val. 30 min. vietos (penktadienio 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku šalyje mirė 3 998 COVID-19 pacientai, taip pat buvo užfiksuoti 265 246 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Brazilijoje patvirtintas mirčių nuo COVID-19 skaičius viršijo 200 000

Brazilijoje patvirtintų mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius ketvirtadienį viršijo 200 000, šaliai susiduriant su antrąja koronaviruso banga ir užregistravus rekordinį užsikrėtimo atvejų skaičių.

Ši Pietų Amerikos šalis per praėjusias 24 valandas užregistravo 87 843 užsikrėtimo ir 1 524 mirties atvejus, o bendras COVID-19 aukų skaičius siekia 200 498 – tai antras pagal dydį skaičius pasaulyje po JAV.