Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.24 12:51

Paminėtos „Germanwings“ lainerio katastrofos metinės

BNS 2016.03.24 12:51

Apie 600 žmonių ketvirtadienį susirinko mažame Prancūzijos Alpių kaime paminėti savo artimųjų ir draugų žūties prieš metus įvykusioje Vokietijos oro bendrovės „Germanwings“ lėktuvo katastrofoje, kai to reiso antrasis pilotas sąmoningai nukreipė lainerį rėžtis į kalno šlaitą.

Atminimo renginiai ketvirtadienį prasidėjo nuo privačios ceremonijos, kai žuvusieji buvo pagerbti tylos minute Le Vernė kaime.

Vainikų padėjimas tikriausiai bus vienintelė vieša ceremonija tą dieną, kai žuvusiųjų, daugiausiai Vokietijos ir Ispanijos piliečių, šeimos gedi dėl savo netekties.

Po tos ceremonijos pageidaujantys galės nuvažiuoti į sudužimo vietą ant kalno, stūksančio šalia La Vernė. Kad ją pasiektų, žmonės turės įkopti į šlaitą maždaug 1,5 km aukštyje virš jūros lygio.

Padedami ugniagesių savanorių ir kalnų vedlių, jie kops pažliugusiu ir snieguotu kalnų keliu, kuris buvo įrengtas, kad gelbėtojai galėtų pasiekti nelaimės vietą.

Į žemę įkastas raudonas stulpas žymi vietą, kurioje nukrito lėktuvas ir žuvo visi 150 jame buvusių žmonių.

Tas laineris 2015 metų kovo 24 dieną pakilo iš Barselonos ir skrido į Diuseldorfą, kai 27 metų vokietis antrasis pilotas Andreas Lubitzas nukreipė orlaivį žemyn.

Trečiadienį viena jauna vokietė jau atliko šešias valandas trukusią kelionę į tragedijos vietą.

Jos dukra žuvo per katastrofą kartu su grupe vidurinės mokyklos moksleivių.

„Ir pradžių nemaniau, kad kada nors skraidysiu“, – sakė moteris, prašiusi neviešinti jos vardo.

A. Lubitzas lėktuvą nukreipė žemyn, kai pirmasis pilotas buvo trumpam išėjęs iš kabinos ir nebegalėjo į ją sugrįžti, nes jo porininkas užrakino duris. Prancūzijos aviacijos katastrofų tyrėjai nurodė, kad A. Lubitzo palaikuose buvo vaistų nuo depresijos pėdsakų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi