Pasaulyje

2016.03.24 09:36

Mozambike rastos nuolaužos „beveik neabejotinai“ yra dingusio MH370 lainerio dalys

BNS 2016.03.24 09:36

Mozambike rastos dvi nuolaužos yra „beveik neabejotinai iš MH370“ reiso lėktuvo, ketvirtadienį paskelbė Australija ir Malaizija, kai techninės analizės rezultatai pateikė daugiau užuominų apie mįslingai dingusio oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lainerio likimą.

Anksčiau vienintelė patvirtinta to prieš dvejus metus dingusio lainerio nuolauža buvo sparno detalė, rasta Indijos vandenyno salos Reunjono, esančios į rytus nuo Mozambiko, paplūdimyje.

„Atlikus analizę buvo padaryta išvada, kad nuolauža yra beveik neabejotinai iš MH370“, – sakė Australijos susisiekimo ministras Darrenas Chesteris, pridūręs, kad tyrėjai nustatė, jog rastos nuolaužos yra tapačios dingusio „Malaysia Airlines“ lėktuvo „Boeing 777“ korpuso dalims.

Kaip teigia D. Chesteris, faktas, „kad tokios nuolaužos buvo rastos Afrikos rytų pakrantėje, atitinka (lainerio liekanų) dreifo modelį, parengtą (nacionalinės mokslo institucijos) CSIRO, ir toliau pagrindžia mūsų paieškų pastangas Indijos vandenyno pietuose“.

Rastosios nuolaužos yra plokščias pilkas fragmentas su užrašu „No Step“ (Nelipti – liet.) ant vienos pusės, rastas vienoje smėlėtoje nerijoje, ir metro ilgio metalinė detalė, surasta vieno atostogautojo.