Pasaulyje

2016.03.24 18:48

S. Abdeslamo advokatas: jis nežinojo apie Briuselio atakas

Belgijoje – vis dar gedulas, o saugumo tarnybos intensyvina ketvirtojo išpuolių Briuselyje įtariamojo paiešką. Naujausiais Belgijos žiniasklaidos duomenimis, iki šiol ieškotas Najimas Laachraoui susisprogdino oro uoste. Jo DNR rasti atakos vietoje. Įtariamieji siejami su lapkričio išpuoliais Paryžiuje, už kuriuos atsakomybę taip pat prisiėmė vadinamoji „Islamo valstybė“. Aptarti, koks bus atsakas į šias naujausias teroristų atakas, Briuselyje renkasi Europos Sąjungos vidaus ir teisingumo ministrai.

Papildyta 18:45: Briuselio oro uosto atstovai mikrotinklaraštyje „Twitter“ pranešė, kad oro uostas neveiks iki kovo 27 d., t. y. viena diena ilgiau, nei skelbta prieš tai.

​Papildyta 13:15: ​Belgijos policija išplatino ieškomo antrojo įtariamojo, siejamo su sprogdinimu Briuselio metropolitene, fotorobotą. Manoma, kad jis galėjo būti kartu su Khaidu el Bakraoui. Pareigūnai patvirtino, kad ieško dviejų įtariamųjų, kurie šiuo metu tebėra laisvėje. 

Papildyta 13:00: Pranešama, kad ketvirtadienio rytą gautas pranešimas apie galimą sprogmenį Antverpene. Įtartinas paketas buvo rastas vienoje iš viešojo transporto stotelių. Evakuota ir šalia esanti mokykla.

Papildyta 12:30: Dėl sprogimo grėsmės evakuota Leveno stotis. Visos specialiosios tarnybos iškviestos į įvykio vietą, esančia vos 25 kilometrai nuo Briuselio.

Papildyta 12:14: Paryžiaus atakų įtariamasis Salahas Abdeslamas pareiškė nežinojęs apie šios savaitės mirtininkų atakas Briuselio tarptautiniame oro uoste ir metropoliteno stotyje, ketvirtadienį pranešė jo advokatas.

Paklaustas, ar S. Abdeslamas, kuris praėjusią savaitę buvo sulaikytas Briuselyje dėl lapkritį įvykdytų kruvinų skerdynių Paryžiuje, turėjo išankstinių žinių apie antradienio išpuolius Belgijos sostinėje, jo advokatas Svenas Mary angliškai atsakė : „Jis to nežinojo“.

Papildyta 11:39: Ketvirtadienio rytą S. Abdeslamo advokatas pareiškė, kad jo klientas nori būti kuo greičiau pergabentas į Prancūziją, skelbia Europe1.fr.

Iki šiol įtariamasis leido suprasti, kad nenori būti išduotas Prancūzijai. „Jis nori pasiaiškinti Prancūzijoje, tai yra geras dalykas“, – pridūrė S. Abdeslamo advokatas.kovo 31 d. numatytas posėdis  dėl  Europos arešto orderio, kurį išdavė Prancūzija, vykdymo, skelbia lepoint.fr.

Papildyta 10:40: Antradienį užpultas Salahą Abdeslamą ginantis advokatas Svenas Mary, skelbia RTBF. Advokatas apsigynė nuo užpuolikų, tačiau po šio išpuolio S. Mary uždarė savo advokatų kontorą, norėdamas apsaugoti su juo dirbančius asmenis. Advokatas taip pat praneša, kad, nuo to laiko, kai ėmėsi S. Abdeslamo bylos, jis gauna šimtus piktų laiškų. 

Papildyta 10:25: Belgijos sostinės metropoliteno stotyje šią savaitę susisprogdinęs mirtininkas tikriausiai ten buvo su bendrininku, kuris tikriausiai tebėra laisvėje, ketvirtadienį pranešė nacionalinis transliuotojas RTBF ir Prancūzijos dienraštis „Le Monde“. Žiniasklaidos pranešimuose, kuriuose cituojami neįvardyti šaltiniai, sakoma, kad tas įtariamasis antradienį buvo nufilmuotas apsaugos kamerų Briuselio metropoliteno stotyje, nešantis didelį krepšį ir einantis šalia Khalido El Bakraoui, kurį prokurorai įvardijo kaip ten susisprogdinusį mirtininką.

Belgijos sveikatos ministrė sako, kad daugiau nei 60 žmonių, sužeistų per antradienio išpuolius, tebėra kritinės būklės, todėl aukų skaičius dar gali augti. Ligoninėje gydomi apie pusę iš maždaug 300 sužeistųjų. Tuo metu dar vis nelengva įskristi arba išskristi iš Briuselio. Pranešama apie ilgas eiles Šarlerua oro uoste ir patariama ten vykti mažiausiai 4 valandos iki skrydžio. Pagrindinis Briuselio Zavenatemo oro uostas bus uždarytas iki šeštadienio ir, pranešama, apie 6000 ten paliktų automobilių, kurių dar neleidžiama pasiimti.

„Visi esame iš Briuselio“ – skandavo susirinkusieji Bursos aikštėje. Vidudienio tylos minutę vakare keitė dainos. Dauguma čia susirinkusiųjų – jauni žmonės, socialiniais tinklais suorganizavę solidarumo akciją.

Tuo metu pranešama, kad Briuselio oro uoste keleiviniai reisai bus sustabdyti bent iki šeštadienio.

Pasak Europos Parlamento pirmininko patarėjo Arnoldo Pranckevičiaus, žmonės stengiasi parodyti drąsą ir tai, kad teroro išpuoliai Briuselio nenugalės. 

„Saugumo padėtis mieste jau įtempta kurį laiką. Po „Charlie Hebdo“ atakų, po Paryžiaus atakų praeitą lapkritį. Mes visi jau beveik pripratome prie kariškių buvimo šalia, karo technikos, prie ginkluotų pareigūnų.... Kiekvienas stengiasi elgtis apdairiai ir saugiai. Kita vertus, neįmanoma užkirsti kelio išpuoliams. Visi tai supranta“, – sako A. Pranckevičius.

Briuseliui solidarumą rodo Paryžius. Prieš keturis mėnesius teroro išpuolius išgyvenusios Prancūzijos sostinės merė kartu su Briuselio kolega aikštėje pagerbė aukas.