Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.23 19:24

JAV prezidentas Obama po įžymiojo vizito Kuboje lankosi Argentinoje

BNS 2016.03.23 19:24

Ką tik lankęsis Kuboje Barackas Obama trečiadienį atvyko į Argentiną, kur po keturių dešimtmečių vis dar neužmirštama, kaip Vašingtonas rėmė ano meto diktatūrą.

Savo kelionės pradžioje stovėdamas šalia Kubos komunistinių lyderių raginęs ginti laisvę ir demokratijos vertybes, JAV prezidentas atvyko į kitą Lotynų Amerikos šalį, taip pat turinčią sudėtingą santykių su JAV istoriją.

B. Obama, kuris tikisi pagerinti Jungtinių Valstijų įvaizdį Lotynų Amerikoje, trečiadienio rytą istorinėje prezidentūroje „Casa Rosada“ susitiko su naujuoju Argentinos prezidentu Mauricio Macri, kuris yra laisvosios rinkos šalininkas.

Gatvės buvo uždarytos, B. Obamos kortežui važiuojant į prezidentūrą, kur maždaug 16 val. Grinvičo (18 val. Lietuvos) laiku buvo numatyta bendra abiejų prezidentų spaudos konferencija.

Kruvini antradienio išpuoliai Briuselyje privertė Argentiną dar labiau sustiprinti savo saugumo pajėgas prieš JAV prezidento vizitą, kuris keliauja su JAV pirmąja dama Michele Obama, dviem dukterimis ir uošve.

Saugumo pajėgos buvo sukeltos ant kojų, policijai suėmus į valstybinės radijo stoties pastatą, kuris yra netoli prezidentūros, įsiveržusį žmogų, kuris grasino susprogdinti pastatą, pasakojo stoties darbuotojai. Pastatas buvo evakuotas, apie sužeistuosius pranešimų nėra.

Ši JAV prezidento viešnagė Argentinoje yra pirmoji po 2005 metų. Anuomet George'ą W. Bushą pasitiko įpykę protestuotojai, kai regiono lyderiai viršūnių susitikime blokavo jo planus sudaryti laisvosios prekybos sutartį.

Gruodžio mėnesį prezidento kadenciją pradėjęs M.Macri siekia pagerinti gana karingus santykius su Vašingtonu ir kitomis užsienio galiūnėmis, kai šaliai vadovavo kairieji jo pirmtakai.

Per B. Obamos vizitą Buenos Airėse turėtų iškilti delikatus JAV paramos Lotynų Amerikos diktatūroms klausimas po to, kai per vizitą Kuboje buvo paliesta opi žmogaus teisių toje salos valstybėje problema.

Ketvirtadienio rytą B. Obama pagerbs „purvinojo karo“, kai Argentinos diktatoriai stengėsi sutriuškinti disidentus, aukas.

Ketvirtadienį bus minimos karinio perversmo, pradėjusio 1976–1983 metais gyvavusią diktatūrą, 40-osios metinės. Išslaptinti dokumentai rodo, kad aukšti JAV pareigūnai palaikė šį perversmą.

Namo B. Obama, jo žmona Michelle ir jųdviejų abi dukros išvyks iš Argentinos ketvirtadienio vakarą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi