Pasaulyje

2016.03.23 20:54

Teroro atakų Briuselyje aukomis tapo įvairiausių šalių piliečiai

BNS2016.03.23 20:54

Jie buvo atvykę iš Peru ir Maroko, Šiaurės Amerikos ir Europos; tėvai, ES institucijų darbuotojai, sportininkai ar misionieriai – visi jie buvo skirtingi.

Tokią mozaiką galima sudėti iš šimtų žmonių, žuvusių arba sužeistų per tris bombų sprogimus antradienį Briuselyje.

Kaip sakė Belgijos užsienio reikalų ministras Didier Reyndersas vietos televizijai TTBT, per išpuolius žuvo arba buvo sužeisti 40 šalių piliečiai.

Kruvinų sprogdinimų aukomis tapo atvykėliai iš Britanijos, Kolumbijos, Ekvadoro, Portugalijos ir Jungtinių Valstijų, taip pat trys ar keturi Europos Komisijos darbuotojai.

Didelė aukų pilietybių įvairovė rodo, koks kosmopolitiškas yra Briuselis, kuriame prieglobstį surado daugelis į Belgiją atvykusių migrantų ir kuriame įsikūrusios svarbiausios 28 valstybių Europos Sąjungos institucijos.

Tarp pirmųjų identifikuotų atakų aukų buvo peruietė Adelma Marina Tapia Ruiz, kuri jau šešerius metus gyveno Belgijoje ir keliavo su savo vyru žurnalistu bei dukrelėmis dvynėmis.

Vieną mergaičių sužeidė sprogmens skeveldra per vieną iš dviejų sprogimų Briuselio Zaventemo oro uoste.

„Jie atėmė viską, ko ji tikėjosi iš savo gyvenimo“, – sakė žuvusiosios brolis Fernando Tapia Peru žiniasklaidos atstovams, kai žuvusiosios tapatybę patvirtino Užsienio reikalų ministerija Limoje.

Per trečiąjį sprogimą metropoliteno stotelėje Briuselio centre, esančioje netoli Europos Sąjungos atstovybių rajono, žuvo viena marokietė, pranešė Maroko naujienų agentūra MAP.

Belgijos sveikatos ministerijos pateiktame aukų sąraše, kuris nuolat yra tikslinamas, matyti, kad per antradienio teroro atakas Briuselyje žuvo 31 žmogus, sužeista 270.

Tai buvo kruviniausias teroro išpuolis Belgijos istorijoje.

Prancūzijos ministras pirmininkas Manuelis Vallsas trečiadienį sakė, kad per sprogimus sužeista 10 Prancūzijos piliečių, keturi iš jų – sunkiai.

Londono vyriausybė pranešė, kad vienas Britanijos pilietis laikomas dingusiu, dar keturi sužeisti, iš kurių trys gydomi ligoninėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt