Pasaulyje

2016.03.23 10:57

Po išpuolių Briuselyje garsiau prakalbo „Brexit“ šalininkai

ELTA 2016.03.23 10:57

Dalis prieš tolesnę Jungtinės Karalystės (JK) narystę Europos Sąjungoje (ES) pasisakančių žmonių teigia, kad antradienį Briuselyje surengti išpuoliai rodo, koks yra svarbus šalies pasitraukimas iš 28 valstybių sąjungos, skelbia „EUbusiness“.

Prieš masinę imigraciją į Jungtinę Karalystę nusistačiusios Nepriklausomybės partijos atstovas Mike‘as Hookemas atkreipė dėmesį į bevizę Šengeno zoną, kuriai priklauso 22 iš 28 ES narių.

Kalbėdamas Europos Parlamente M. Hookemas sakė, kad šiuo metu tūkstančiai „Islamo valstybės“ (IS) parengtų džihadistų laisvai gali keliauti po Europą.

„Kiek kartų nekalti žmonės dar turės nukentėti nuo tų laukinių rankų, kol ES supras, kad jos įstatymai ir atsakas į tokius incidentus neduoda jokios naudos?“, – klausė M. Hookemas.

Žiniasklaida kreipėsi į Jungtinės Karalystės pirmininką Davidą Cameroną, prašydama pakomentuoti M. Hookemo teiginius, tačiau šis apie tai kalbėti atsisakė. Anot premjero, dabar reikėtų reikšti užuojautą Belgijai, o ne diskutuoti tokiomis temomis.

Išpuoliai Briuselio oro uoste ir metro stotyje įvykdyti praėjus kelioms dienoms po teroro aktuose Paryžiuje 2015 m. lapkričio 13 d. dalyvavusio įtariamojo Salaho Abdeslamo sulaikymo. Dėl antradienio išpuolių atsakomybę prisiėmė „Islamo valstybė“.