Pasaulyje

2016.03.23 10:46

Demokratų balsavimą laimėjo B. Sandersas, respublikonų kovoje – T. Cruzo pergalė

BNS 2016.03.23 10:46

Vermonto senatorius Bernie Sandersas tvirtai įveikė Hillary Clinton antradienio vakarą Aidahe ir Jutoje vykusiose demokratų bendruomenių sueigose, užtikrindamas savo kampanijai labai reikalingą postūmį ir siekdamas sutrikdyti savo varžovės pastangas tapti partijos kandidate kovoje dėl Baltųjų rūmų.

Iš 23 delegatų, kuriuos deleguoja Aidahas, B. Sandersas užsitikrino mažiausiai 17 delegatų paramą, palikdamas H. Clinton tenkintis mažiausiai 5 balsais.

Kiek anksčiau JAV televizijos paskelbė prognozes, kad B. Sandersas iškovojo itin svarią pergalę vakarinėje Jutos valstijoje, kur jis buvusią valstybės sekretorę aplenkė net 50 procentinių punktų.

Išplatintame pranešime B. Sandersas nurodė, kad „dvi pergales su dideliu atotrūkiu“ jam užtikrino „didžiulis rinkėjų aktyvumas“.

Vermonto senatorius pažymėjo, kad antradienio proveržis „suteikia man tikrumą, kad mes toliau laimėsime dideles pergales per ateinančias varžybas“.

Vis dėlto B. Sanderso sėkmė neatsveria pergalingo H. Clinton žygio, kuri antradienį jį įveikė Arizonoje, – didesnėje valstijoje, siunčiančioje daugiau delegatų į partijos nacionalinį suvažiavimą.

H. Clinton dabar yra užsitikrinusi 1 214 delegatų balsus, o B. Sandersą remia 899 delegatai.

Su vadinamaisiais superdelegatais buvusi valstybės sekretorė turi mažiausiai 1 681 delegato paramą, o už B. Sandersą balsuos 925 delegatai.

Norint laimėti Demokratų partijos pirminius rinkimus iš viso reikia užsitikrinti 2 383 delegatų paramą.

Tuo tarpu Teksaso senatorius Tedas Cruzas svariai įveikė respublikonų prezidentinės kampanijos favoritą Donaldą Trumpą antradienio vakarą Jutoje vykusiose bendruomenių sueigose, mesdamas ryžtingą iššūkį atžaraus būdo milijardieriaus kovoje dėl paskyrimo partijos kandidatu į JAV prezidento postą.

Ketvirtadaliui apylinkių paskelbus rezultatus, televizijos NBC ir CNN prognozavo, kad T. Cruzas laimės, surinkęs apie 70 proc. balsų. Tuo tarpu Ohajo gubernatorius Johnas Kasichas gali tikėtis apie 16 proc., o D. Trumpas – tik 13 proc. balsų.

D. Trumpas anksčiau antradienį lengvai laimėjo respublikonų pirminius rinkimus pietvakarinėje Arizonos valstijoje.