Pasaulyje

2016.03.22 23:50

V. Ušackas sako tikįs, kad N. Savčenko bus išlaisvinta

BNS 2016.03.22 23:50

Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Maskvoje Vygaudas Ušackas sako tikįs, kad Rusijos teismo nuteista ukrainiečių lakūnė Nadija Savčenko bus išlaisvinta.

Tokią poziciją diplomatas išsakė po to, kai Ukraina pasiūlė iškeisti N. Savčenko į Kijeve teisiamus Rusijos karius.

V. Ušacko teigimu, nuteistosios paleidimas būtų svarbus tiek įvertinant jos sveikatos būklę, tiek Minsko susitarimus dėl paliaubų Rytų Ukrainoje.

„ES dėjo daug pastangų ir ragino Rusijos atstovus išlaisvinti N. Savčenko. Tikiuosi, kad ji bus išlaisvinta, atsižvelgiant tiek į jos sveikatos būklę, tiek į politinę Minsko susitarimų reikšmę“, - antradienio vakarą sakė V. Ušackas.

Ambasadorius detaliau nekomentavo paties nuosprendžio ir galimų žingsnių, sakydamas, kad nenori užbėgti įvykiams už akių.

Rostovo srities Donecko miesto teismas dėl dviejų rusų žurnalistų žūties Ukrainos rytuose kalta pripažintai N. Savčenko skyrė 22 metų laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant kolonijoje, ir piniginę baudą už neteisėtą sienos kirtimą.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka netrukus po to pasiūlė Maskvai iškeisti N. Savčenko į du Rusijos karius, kurie šiuo metu teisiami dėl agresijos prieš Ukrainą.

N. Savčenko tarnavo Ukrainos savanorių batalione, kuris kovėsi su Rusijos remiamais separatistais. 2014 metų liepą separatistai ją sučiupo, o netrukus Ukrainos karo lakūnė atsidūrė Rusijoje.

Pasak Rusijos prokuratūros, anuomet N. Savčenko koregavo artilerijos ugnį, per kurią netoli sienos su Rusija žuvo du žurnalistai ir keli civiliai.

Ukrainos vyriausybė tvirtina, kad N. Savčenko yra karo belaisvė ir turi būti paleista pagal paliaubų Ukrainos rytuose susitarimo sąlygas. 34 metų moteris savo kaltę kategoriškai neigia.