Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.07 12:22

M. Gorbačiovas kritikuoja V. Putino įstatymus

ELTA 2013.03.07 12:22

Interviu BBC buvęs sovietų bloko lyderis Michailas Gorbačiovas kritikavo Rusijoje priimtus įstatymus ir vadino juos „išpuoliu prieš piliečių teises“.

Interviu BBC buvęs sovietų bloko lyderis Michailas Gorbačiovas kritikavo Rusijoje priimtus įstatymus ir vadino juos „išpuoliu prieš piliečių teises“.

M. Gorbačiovas sakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas turėtų nebijoti šalies gyventojų, ir teigė, kad V. Putino aplinkos žmonės yra „vagys ir korumpuoti pareigūnai“.

Po to, kai 2012 metų gegužę V. Putinas grįžo į Kremlių trečiajai prezidento kadencijai, buvo priimti įstatymai, kuriais nustatytos baudos už nesankcionuotus protestus, griežtesnės bausmės už šmeižtą, praplėsta išdavystės apibrėžtis ir nustatyti apribojimai interneto tinklalapiams. Be to, buvo sulaikytas ne vienas opozicijos lyderis.

M. Gorbačiovas sakė, kad jį „stulbina“ po V. Putino grįžimo į Kremlių priimtų kontroversiškų įstatymų skaičius. Pasak jo, visais šiais įstatymais puolamos piliečių teisės.

„Dėl Dievo meilės, nereikia bijoti savo paties žmonių, – teigė M. Gorbačiovas. – Jis turėtų susitelkti į bandymus ištraukti Rusiją iš sudėtingos padėties, kurioje ji dabar yra“.

BBC korespondentas Maskvoje Steve`as Rosenbergas teigia, kad buvęs sovietų bloko vadovas vis dažniau kritiškai vertina V. Putiną, ir dėl to valdžia jį ne itin mėgsta. Interviu M. Gorbačiovas sakė, kad V. Putinas kartais nesusivaldo ir kartą yra pasakęs, jog reikėtų „patrumpinti M. Gorbačiovo liežuvį“.

„Man atrodo, kad jis labai įsitempęs ir jam pabodo. Ne viskas klostosi gerai. Manau, jis turėtų pakeisti savo stilių ir pertvarkyti režimą“, – teigė M. Gorbačiovas ir pridūrė, kad V. Putino aplinkoje yra daugybė vagių ir korumpuotų pareigūnų.

Anot M. Gorbačiovo, {jei niekas nepasikeis, Rusija ir toliau plūduriuos kaip ledo luitas Arkties vandenyne“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi