Pasaulyje

2016.03.22 20:16

N. Savčenko pripažinta kalta

15min.lt2016.03.22 20:16

Rusijos teismas pirmadienį pradėjo skaityti verdiktą, kuriame Ukrainos ginkluotųjų pajėgų lakūnė Nadija Savčenko kaltinama prisidėjus prie dviejų Rusijos žurnalistų žūties Rytų Ukrainoje 2014 metų liepą.

Antradienį teisėjai paskelbė, kad N.Savčenko pripažįstama kalta dėl dviejų asmenų nužudymo ir neteisėto sienos kirtimo. Jai skirta 22 metų laisvės atėmimo bausmė. 

Teismo pirmininkas skelbdamas nutartį pareiškė, kad N. Savčenko veiksmai buvo motyvuoti „politinės neapykantos Luhansko gyventojams ir visiems rusakalbiams“.

„Savčenko Nadežda Viktorovna įvykdė Korneliuko ir Vološino nužudymą iš anksto susitarusi su grupe asmenų, motyvuota neapykantos ir priešiškumo“, – paskelbė teismo kolegijos pirmininkas Leonidas Stepanenka, vartodamas N. Savčenko vardo rusišką variantą.

Pasak jo, „Savčenko jautė neapykantą ir priešiškumą LLR (separatistinės Luhansko liaudies respublikos) taikiems gyventojams“.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka po sprendimo siūlo keisti N. Savčenko į du Rusijos kareivius. 

Prokurorai prašė skirti N. Savčenko 23 metus laisvės atėmimo.

Lietuva smerkia Rusijos teismo nuosprendį

Lietuvos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia teismo sprendimą įkalinti N. Savčenko.

Lietuva vertina Rusijos teisėsaugos institucijų veiksmus Ukrainos piliečių Nadijos Savčenko, taip pat Olego Sencovo, Aleksandro Kolčenko ir kitų atžvilgiu, neteisėtai juos sulaikant, ribojant jų teises į gynybą ir kalinant, kaip pažeidžiančius tarptautinės teisės principus, žmogaus teises ir pagrindines laisves. N. Savčenko teismo procesas nuo pat pradžių buvo politiškai motyvuotas ir neteisėtas, rašoma Užsienio reikalų ministerijos

Lietuva ragina Rusijos valdžios ir teisėsaugos institucijas gerbti žmogaus teises ir atsakingai vykdyti savo tarptautinius įsipareigojimus šioje srityje, objektyviai ištirti Ukrainos piliečių neteisėto sulaikymo ir kalinimo aplinkybes ir nubausti asmenis, atsakingus už šiuos veiksmus, taip pat nedelsiant išlaisvinti Rusijos teritorijoje neteisėtai laikomus Ukrainos piliečius – politinius kalinius ir sudaryti jiems sąlygas saugiai grįžti į Tėvynę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt