Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.21 17:02

Turkijos prezidentas po išpuolių šalyje: panaudosime visą kariuomenės ir žvalgybos galią

ELTA 2016.03.21 17:02

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad po šeštadienį Stambule įvykdyto išpuolio, kai žuvo trys izraeliečiai ir iranietis, šalis kovoje su viena didžiausių ir kruviniausių terorizmo bangų istorijoje panaudos visą kariuomenės ir žvalgybos galią, rašo „Reuters“.

„Turkija pastaruoju metu susiduria su viena didžiausių ir kruviniausių terorizmo bangų šalies istorijoje... Mūsų valstybė kovoja su teroristinėmis organizacijomis ir su jų užnugaryje stovinčiais kariais, policija, kaimų sargybiniais ir jų žvalgyba“, – kalbą Stambule sakydamas pareiškė R. T. Erdoganas.

Šeštadienio ataka centriniame Stambulo rajone – ketvirtoji ataka Turkijoje šiais metais. „Islamo valstybė“ (IS) prisipažino surengusi du išpuolius Stambule, o už du išpuolius Ankaroje atsakomybę prisiėmė Kurdų darbininkų partijos (PKK) kovotojai.

Šie išpuoliai šalyje ir tarp NATO sąjungininkių iškėlė klausimus, ar jų saugumo tarnybos nėra perkrautos darbu, kai turi kovoti dviem frontais.

Tačiau, anot kritikų, prezidentas didžiausią dėmesį yra sutelkęs kovai su PKK kovotojais ir ją vykdo kovos su IS sąskaita.

Prezidentas R. T. Erdoganas taip pat sakė, kad PKK ir kitos grupuotės dirba kartu su IS ir nusistatė prieš Turkiją, nes šioms nepavyko kitur šalies regione pasiekti savo tikslų. Be kita ko, jis apkaltino Europą „dviveidišku ir veidmainišku“ elgesiu, nes ši praėjusią savaitę leido PKK šalininkams netoli ES ir Turkijos viršūnių susitikimo vietos Briuselyje pasistatyti palapines. 

Tuo tarpu Izraelio gynybos ministras Moshe Yaalonas pavadino Turkiją „užtvindyta terorizmu“ ir sakė, kad radikalaus islamo smurto šaknys užtvindė pasaulį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi