Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.08 09:28

Paskelbtas kandidatų į popiežius „juodasis sąrašas“

ELTA 2013.03.08 09:28

Kunigų pedofilijos aukos paskelbė galimų kandidatų į popiežius „juodąjį sąrašą“. Jame yra 12 pretendentų pavardės.

Kunigų pedofilijos aukos paskelbė galimų kandidatų į popiežius „juodąjį sąrašą“. Jame yra 12 pretendentų pavardės.

Jie į „juodąjį sąrašą“ įtraukti dėl savo menkinančių pasisakymų pedofilijos Katalikų bažnyčioje tema ir dėl pedofilų dvasininkų gynimo, praneša agentūra AFP.

Be to, amerikiečių organizacija „Dvasininkų seksuliai išnaudotų asmenų tinklas“ (SNAP) pareiškė, kad naujuoju popiežiumi negali tapti nė vienas Romos kurijos narys. „Mūsų įsitikinimu, nė vienas dabartinis Vatikano atstovas nenori iš tikrųjų viską išsiaiškinti“, – pareiškė SNAP atstovas Davidas Clohessy.

Realus kandidatas į Šventąjį sostą, kardinolas Peteris Turksonas iš Ganos į sąrašą pateko už savo žodžius, kad Afrikoje yra mažai dvasininkų išnaudotų vaikų, nes čia homoseksualumas netoleruojamas.

Kardinolas Dominikas Duka iš Čekijos kritikuotas dėl teiginių, kad tik 10 proc. kaltinimų kunigams yra įrodyti. Kardinolas Tarcisio Bertone iš Italijos įrašytas į „juodąjį sąrašą“ už tai, kad didelį seksualinio vaikų išnaudojimo atvejų skaičių aiškino {homoseksualų infiltracija į dvasininkiją“.

Trys JAV vyskupai užsitraukė nemalonę, nes nesaugojo bendruomenių narių nuo žinomų pedofilų ir priešinosi reformoms. Sąraše taip pat yra Meksikos, Hondūro, Australijos, Kanados ir Argentinos kardinolų.

Katalikų kunigai turi liautis tvirtinti, kad tai, kas blogiausia, jau praeityje, sakė D. Clohessy. Priešingai, blogiausia esą dar prieš mūsų akis. Visa tiesa apie „išplitusią, ilgai trunkančią ir giliai įsišaknijusią“ pedofiliją daugelyje šalių dar neatskleista.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi