Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.21 12:36

Įtariamas Paryžiaus atakų rengėjas skųs prokurorą

Praėjusią savaitę sučiuptas įtariamas Paryžiaus teroro išpuolių rengėjas Salachas Abdeslamas žada pirmadienį skųsti Prancūzijos prokurorus dėl tyrimo paslapties atskleidimo.

Per susišaudymą Briuselyje ketvirtadienį sužeistas ir sugautas 26-erių bėglys buvo apkaltintas teroristinėmis žmogžudystėmis ir dalyvavimu teroristinėje organizacijoje. Belgijos užsienio reikalų ministras sako, kad jis tyrėjams pareiškė rengęs kažką naujo Briuselyje ir tuo esą galima patikėti, nes jis turėjo daug ginklų ir buvo pradėjęs burti naują tinklą.

Prancūzijos prokurorai savaitgalį paskelbė, kad jis vaidino centrinį vaidmenį per lapkričio išpuolius, kai žuvo 130 žmonių, ir kad esą prisipažino, kaip ir brolis, norėjęs susisprogdinti prie Nacionalinio stadiono. S. Abdeslamas laiko tai tyrimo slaptumo pažeidimu ir žada skųsti prokuroro veiksmus. Pasak advokato, jis kovos ir prieš Prancūzijos siekį jį išduoti ir perkelti iš maksimalaus saugumo kalėjimo Briugėje.

S. Abdeslamas planavo daugiau išpuolių

Belgijos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad Paryžiaus išpuolių įtariamasis S. Abdeslamas planavo daugiau išpuolių. Vyras šiuo metu yra Briugės kalėjime, jis yra apklausiamas. Didier Reynders teigimu, per reidą rasta daug ginklų, susektas naujas teroristų tinklas. Po lapkričio išpuolių stipriai padidėjo įtariamųjų skaičius, jau rasta apie 30 asmenų, prisidėjusių prie teroro išpuolių Paryžiuje, manoma, kad jų bus daugiau. S. Abdeslamas sulaikytas praėjusį penktadienį per reidą Briuselyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi