Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.29 09:57

Stambule per mirtininko sprogdintojo išpuolį žuvo du JAV piliečiai

BNS 2016.06.29 09:57

Du JAV piliečiai buvo tarp žuvusių per mirtininko sprogdintojo ataką, įvykdytą šeštadienį Stambule, viename judriame prekybos rajone, pranešė Baltieji rūmai.

Iš viso keturi žmonės žuvo per sprogdinimą anksti šeštadienį, o vietos pareigūnai ir žiniasklaida nurodė, kad tarp aukų buvo trys Izraelio ir vienas Irano pilietis.

Dar 36 žmonės buvo sužeisti.

Džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) užverbuotas turkas Mehmetas Ozturkas buvo mirtininkas, susisprogdinęs ir užmušęs keturis užsieniečius vienoje judrioje prekybos gatvėje Stambule, sekmadienį pranešė Turkijos vidaus reikalų ministras Efkanas Ala.

„Užpuolikas buvo oficialiai nustatytas. Jis yra susijęs su teroristine organizacija „Daesh“, – E.Ala sakė per spaudos konferenciją, vartodamas alternatyvų IS akronimą.

E.Ala nurodė, kad penki žmonės buvo suimti dėl įtariamų ryšių su šeštadienį įvykdyta ataka Istiklalo gatvėje – pėsčiųjų bulvare Stambulo širdyje, kuris nuolat būna pilnas žmonių.

„Jungtinės Valstijos kuo griežčiausiai smerkia šiandieninę teroristų ataką Stambule, Turkijoje“, – sakoma Nacionalinio saugumo tarybos atstovo Nedo Price`o pranešime.

„Du Amerikos piliečiai buvo tarp žuvusių per šią šlykščią ataką“, – pridūrė jis, neįvardydamas tų aukų.

Kol kas jokia grupuotė neprisiėmė atsakomybės už šį išpuolį, bet vyriausybę palaikanti žiniasklaida kaltina džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“, siejamą su

Turkijoje per kelis pastaruosius mėnesius įvykdytų virtinės atakų, įskaitant mirtininko sprogdintojo išpuolį netoli Mėlynosios mečetės Stambule, per kurį žuvo 12 vokiečių turistų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi