Pasaulyje

2016.03.19 16:10

Paryžiaus atakų aukos patenkintos, kad S. Abdeslamas buvo sučiuptas gyvas

BNS 2016.03.19 16:10

Lapkritį Paryžiuje įvykdytų džihadistų atakų nukentėjusieji ir jų giminaičiai išreiškė palengvėjimą dėl to, kad buvo areštuotas pagrindinis įtariamasis Salahas Abdeslamas, ir sakė, jog yra patenkinti, kad jis buvo sučiuptas gyvas ir stos prieš teismą.

„Gali vykti realus teismas su kažkuo, kas aiškiai dalyvavo šiose atakose“, – sakė Georges‘as Salinesas, vadovaujantis vienai iš aukų grupių, susikūrusių po lapkričio 13-osios atakų, per kurias žuvo 130 ir buvo sužeista dar šimtai žmonių.

G. Salinesas yra gydytojas, o jo dukra žuvo per išpuolį koncertų salėje „Bataclan“, drauge su 89 kitais žmonėmis, dalyvavusiais JAV grupės „Eagles of Death Metal“ koncerte.

„Mes patenkinti, kad (S. Abdeslamas) nenuvyko (...) į Siriją žūti nuo amerikiečių bepiločio lėktuvo“, – sakė Aurelia Gilbert, dirbanti „Bataclan“ ir priklausanti G. Salineso grupei „13 Novembre: Fraternite et Verite“ („Lapkričio 13-oji: brolybė ir tiesa“).

„Mes esame demokratija ir vyks teismas“, – sakė ji.

Anksčiau prieš teisingumą stojo tik smulkmė, o dabar aukos ir jų giminaičiai turės ką teisti, pridūrė A. Gilbert.

Tos džihadistų atakos buvo surengtos prieš virtinę restoranų ir kavinių, koncertų salę „Bataclan“ ir nacionalinį stadioną „Stade de France“.

„Bent yra gyvas kažkas iš pasirengusiųjų iki galo įvykdyti (mirtininko misiją), – sakė Sylvie, kuri buvo sužeista prie „Stade de France“. – Galbūt pagaliau galėsime daugiau apie tai sužinoti.“

Įrodymai rodytų, kad S. Abdeslamas, kuris, kaip manoma, suvaidino svarbų logistinį vaidmenį vykdant atakas, atsisakė susprogdinti savo mirtininko liemenę.

S. Abdeslamo brolis Brahimas susisprogdino prie vieno restorano.

Kitos nukentėjusiųjų grupės, „Life for Paris“, viceprezidentė Caroline Langlade sakė, kad S. Abdeslamo teismas suteiktų progą „pabandyti suprasti, kas galėtų vykti šių prancūzų ir belgų jaunuolių, kurie yra radikalizavęsi, galvose“.

C. Langlade tą lemtingą vakarą dalyvavo koncerte „Bataclan“.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande‘as pirmadienį turi susitikti su nukentėjusiųjų grupėmis, šeštadienį sakė vienas jo padėjėjas.