Naujienų srautas

Pasaulyje2016.06.29 09:58

Stambule nugriaudėjo sprogimas

DELFI.lt, LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.06.29 09:58

Šeštadienį sprogimas sudrebino turistinę centrinę Istiklal gatvę Stambule. Kaip praneša Turkijos žiniasklaida, sausakimšame pastate susisprogdino savižudis. 

Mažiausiai keturi žmonės žuvo, dar 36 buvo sužeisti, kai kurie iš jų sunkiai. Pranešama, kad tarp sužeistųjų yra 12 užsienio šalių piliečiai.

Sprogimas Istiklalo gatvėje nugriaudėjo vos už kelių šimtų metrų nuo to vietos, kur paprastai statomi policijos autobusai, sakė vienas „Reuters“ liudininkas.

Ginkluoti policininkai iškart atitvėrė gatvę, į kurią suvažiavo tuzinas greitosios pagalbos automobilių. Teismo medicinos ekspertai šukavo sprogimo vietą dėl įkalčių.

Istiklalo gatvė – platus pėsčiųjų bulvaras, kuriame įsikūrę daug tarptautinių parduotuvių ir prekybos centrų. Ji savaitgaliais būna pilna pirkėjų, tačiau šį kartą buvo tuštesnė negu įprastai, nes daug žmonių po virtinės kruvinų išpuolių vengia populiarių viešų vietų.

Kaip LRT RADIJUI iš Turkijos praneša Giedrė Vilkaitė-Giursoj, ministras pirmininkas Ahmetas Davutoglu sušaukė skubų vidaus reikalų, saugumo ir karinių pajėgų pareigūnų susirinkimą.

Turkijos vyriausybė ir opozicija vieningai pasmerkė išpuolį, pareikšdami, kad terorizmui nepavyks įbauginti šalies, o kova su juo tęsis.

Prokurdiškos partijos lyderis Selahattinas Demirtas taip pat teigė, kad teroristinis išpuolis, kieno bebūtų įvykdytas, yra visiškai nepateisinamas.

Terorizmo aktai siejami su kurdų kovo 17–21 dienomis švenčiama pavasario švente – Nevruz.

Prieš savaitę Ankaroje išpuolis pareikalavo 37 žmonių gyvybių.

Atsakomybę už ataką tąkart prisiėmė kurdų sukilėliai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi