Pasaulyje

2016.03.19 13:45

Rusijoje sudužo keleivinis lėktuvas

BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.03.19 13:45

62 žmonės žuvo, kai iš Dubajaus skridęs keleivinis lėktuvas, leisdamasis Rostove prie Dono, Rusijoje, šeštadienio rytą sudužo ir užsidegė. Pranešama, kad „flyDubai“ oro linijoms priklausantis „Boeing 737-800“ nepataikė ant tūpimo tako.

Nelaimė įvyko per antrąjį mėginimą nutupdyti lėktuvą nepalankiomis orų sąlygomis – lėktuvas nepataikė į tūpimo taką ir smogęs į žemę virto ugnies kamuoliu.

„Bendrovė „flydubai“ apgailestaudama patvirtina, kad reisu FZ981 skridęs lėktuvas sudužo tūpdamas ir kad žuvusieji patvirtinti dėl tragiškos nelaimės“, – pranešė socialiniame tinkle „Facebook“ ši bendrovė.

Statement by flydubai CEO Ghaith Al Ghaith regarding FZ981

Statement by flydubai CEO Ghaith Al Ghaith regarding FZ981 from Dubai to Rostov-on-Don 19 March 2016

Posted by flydubai on 2016 m. kovo 18 d.

Update 5:Statement relating to flydubai flight FZ981 Following our earlier statements more information is now...

Posted by flydubai on 2016 m. kovo 19 d.

Nepaprastųjų situacijų ministerija (NSM) iš pradžių nurodė, kad žuvo visi 55 keleiviai ir šeši įgulos nariai. Netrukus Rusijos tyrėjai patvirtino, kad žuvo visi 62 žmonės – pradinis aukų skaičius padidintas dar vienu žuvusiuoju.

„Remiantis pirmine informacija, lėktuve buvo 55 keleiviai ir septyni įgulos nariai; visi jie žuvo“, – pranešė tyrėjai.

Keleiviai visi buvo Rusijos piliečiai; tarp jų buvo keturi vaikai, pranešė televizija „LifeNews“, pridūrusi, kad įgulą sudarė užsieniečiai.

Pirminiais duomenimis, tarp žuvusiųjų iš viso buvo 11 užsieniečių – 6 ekipažo nariai ir 5 keleiviai: trys Ukrainos piliečiai, vienas iš Uzbekijos ir vienas iš Indijos.

Vaizdo įrašuose matyti, kaip milžiniškas ugnies kamuolys apima didelį plotą lėktuvo kritimo vietoje. Pareigūnams gaisrui užgesinti prireikė daugiau kaip valandos, nurodė NSM.

Pasak jos, į nelaimės vietą nusiųsta daugiau kaip 500 gelbėtojų ir 60 mašinų,

„Lėktuvas trenkėsi į žemę ir sudužo į kelis gabalus“, – sakė tyrėjai, o „LifeNews“ pranešė, kad nuolaužos išsibarstė pusantro kilometro ruože.

Meteorologai buvo perspėję apie stiprius vėjus tame rajone, lėktuvui tupiant smarkiai lijo; prieš tūpdamas jis dvi valandas suko ratus virš oro uosto.

Kiti lėktuvai nukreipti į Krasnodaro oro uostą, esantį už 300 km į pietus nuo Rostovo prie Dono.

„Orų sąlygos buvo baisios, lėktuvą smarkiai purtė“, – pasakojo vienas tokio nukreipto lėktuvo keleivis televizijai „Life News“.

„Galima piloto klaida“

Buvo pradėtas kriminalinis tyrimas siekiant nustatyti, ar buvo pažeistos kokios nors saugumo taisyklės ir ar aplaidumas galėjo suvaidinti kokį nors vaidmenį.

„Galima piloto klaida“ yra tarp tiriamų galimų katastrofos priežasčių, naujienų kanalui „Rossija 24“ sakė Rusijos transporto ministerijos patarėja Žana Terechova.

Nelaimė įvyko 0 val. 50 min. Grinvičo (2 val. 50 min. Lietuvos) laiku, sakoma pareiškime. Iš Dubajaus lėktuvas išskrido 18 val. 20 min. Grinvičo (20 val. 20 min. Lietuvos) laiku, patvirtino „flydubai“.

„Inicijuojame savo atsaką į avariją ir glaudžiai bendradarbiausime su visais susijusiais pareigūnais. Dalysimės informacija kiek tik įmanoma, kai tik galėsime, ir reguliariai teiksime atnaujintą informaciją“, – sakoma JAE įsikūrusios „flydubai“ pareiškime, paskelbtame jos interneto svetainėje, kurios spalvos dėl tragedijos buvo pakeistos į juodą ir pilką.

„Boeing“ nurodė žinanti apie šį incidentą.

„Žinome apie pranešimus iš Rusijos, mūsų komanda šiuo metu renka daugiau detalių“, – „Twitter“ paskelbė ši lėktuvų gamintoja.

Vyriausybei priklausanti „flydubai“, seserinė „Emirates“ firma, buvo įsteigta 2008-ųjų kovą.

Oro bendrovės istorija ryšium su saugumu yra labai gera, bet 2015-ųjų sausį į vieną jos lėktuvų, jam tupiant Bagdade, pataikė kulka, nors niekas nenukentėjo. Dėl to incidento daug oro bendrovių nutraukė skrydžius į Irako sostinę.

Praėjusį kartą didelė, su Rusija susijusi aviacijos nelaimė įvyko pernai spalį, kai keleivinis lėktuvas, skridęs iš Egipto Šarm el Šeicho kurorto į Sankt Peterburgą, sprogus bombai sudužo Sinajaus pusiasalyje.

Tuomet žuvo visi 224 lėktuve buvę žmonės, kurių didžioji dauguma buvo rusai.

Atsakomybę už tą išpuolį prisiėmė „Islamo valstybės“ atšaka Egipte.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt