Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.19 00:21

Po neįgaliųjų įstatymo pertvarkos – pašalpų neteko beveik 0,5 mln. rusų

LRT.lt 2016.03.19 00:21

Naujoji tvarka numato, kad finansinė pagalba bus teikiama žmonėms, kurie neteko 40 proc. kurios nors organizmo funkcijos. Beveik 500 tūkst. neįgalių rusų pašalpos gauti nebegalės.

Nors tėra tik penkerių metų, Daniilas ligoninėje praleidžia daugiau laiko nei dauguma suaugusiųjų. Praeitais metais jis keturis kartus buvo gydomas intensyvios terapijos skyriuje, vietinėje Magnitogorsko ligoninėje, Uralo regione, rašo theguardian.com.

Nepaisant to, kad Daniilas kasdien vartoja vaistus, padedančius atsilaikyti prieš gyvybei pavojingą genetinę ligą, spalio mėnesį jis buvo išbrauktas iš neįgaliųjų registro ir jo tėvai už gydymą turės mokėti patys.

„Tai buvo šokas mums“, – sakė berniuko mama Marina Nizhegorodova. – Dabar už testus ir vaistus turime mokėti patys. Jie viską iš mūsų atėmė.“

Daniilas yra vienas iš šimtų tūkstančių pacientų, iš kurių buvo atimta neįgaliųjų pašalpa.

Rusijos Darbo ir socialinės apsaugos ministerija teigia, kad nauja tvarka priimta atsižvelgiant į vokiškąjį modelį.

Pagal naująją sistemą tik pacientai, praradę daugiau nei 40 proc. kurios nors organizmo funkcijos, gali teikti paraišką dėl finansinės pagalbos.

Ši pertvarka lėmė, kad formaliai pripažįstamų neįgaliais rusų skaičius per 18 mėnesių sumažėjo beveik puse milijono – nuo 12,9 mln. 2014 m. iki 12,5 mln. 2015 m. rugsėjį.

Gydytojai nustatė, kad Daniilas, kuris kenčia nuo hormoninio disbalanso, augimo problemų ir dažno bei sunkaus vėmimo dėl organizmo nesugebėjimo įsisavinti druskos, prarado tik 30 proc. funkcijų ir nebegaus 13 tūkst. rublių dydžio pašalpos.

Šie pakeitimai įgyvendinti sunkiu Rusijai ekonominiu laikotarpiu, kai šalies ekonomika kenčia nuo žemų naftos kainų, Vakarų įvestų sankcijų bei pačių nustatytų importo ribojimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi