Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.18 14:53

IS tvirtina nukovusi penkis Rusijos karius Sirijoje

BNS 2016.03.18 14:53

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) paskelbė nukovęs penkis Rusijos karius per susirėmimus netoli senovinio Palmyros miesto Sirijoje.

„Kalifato kariai, Dievo malonėjus, nukovė penkis Rusijos karius ir šešis (Sirijos armijos) narius“, – sakoma IS pranešime.

Ši grupuotė taip pat prisiėmė atsakomybę dėl kelių Libano šiitų sukarinto judėjimo „Hizbollah“ judėjimo kovotojų, dalyvavusių kautynėse netoli Palmyros, žūties.

Su IS susijęs tinklalapis „Aamaq“ paskelbė panašų pareiškimą, kuriame taip pat nurodoma, kad vienas iš žuvusių rusų buvo karinis patarėjas.

„Keturi Rusijos kariai buvo nukauti Kasr al Halabate į vakarus nuo Palmyros per mėginimą šturmuoti tą teritoriją, kurį sužlugdė IS pajėgos. Tuo tarpu patarėjas, kurio lavonas buvo parodytas agentūros išplatintame vaizdo įraše, žuvo (ketvirtadienį) Davos apylinkėse“, – nurodė „Aamaq“.

Tame vaizdo įraše taip pat rodomi ginklai ir įranga, kurie esą pateko į džihadistų rankas per tuos susirėmimus, tarp jų modifikuotas automatas AK-74M, šalmas ir kompasas. Įraše matomas tvarsčių paketas su naudojimo instrukcija rusų kalba.

IS užėmė Sirijos rytuose esančią Palmyrą, vadinamą „Dykumos perlu“, pernai gegužę. Ši grupuotė smarkiai nuniokojo senovinių griuvėsių kompleksą, įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, sukeldama pasipiktinimą visame pasaulyje.

Padėtį šalyje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) nurodė, kad netoli Palmyros buvo Rusijos karinių patarėjų, bet ji negalėjo patvirtinti, ar kokių nors Rusijos pajėgų narių ten žuvo pastarosiomis dienomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi