Pasaulyje

2020.12.31 08:16

Žiniasklaida: JAV paskelbs duomenų apie Kinijos ryšį su amerikiečių žudymais Afganistane

BNS2020.12.31 08:16

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija ketina išslaptinti žvalgybinę informaciją, kad Kinija siūlė tam tikriems „nevalstybiniams subjektams“ Afganistane pinigų už amerikiečių kariškių žudymą, remdamasis šaltiniais administracijoje pranešė portalas „Axios“.

Tuo pačiu šaltiniai pažymėjo, kad ši žvalgybinė informacija kol kas nepatvirtinta.

Apie tokius žvalgybinius duomenis prezidentas buvo informuotas gruodžio 17 dieną. Pasak šaltinių, D. Trumpą žodžiu informavo nacionalinio saugumo patarėjas Robertas O'Brienas.

Šiuo metu įvairių žinybų darbuotojai bando patvirtinti pradinius žvalgybinius duomenis, sakoma pranešime.

Jame nurodoma, jog kol kas neaišku, ar apie tai buvo informuoti Kongreso nariai ir išrinktasis prezidentas Joe Bidenas, nors jis dabar turi teisę susipažinti su kasdien prezidentui pateikiamu informacijos sąvadu.

Anksčiau remiantis laikraščio „The New York Times“ pranešimais Jungtinėse Valstijose buvo teigiama, kad Rusijos specialiosios tarnybos mokėjo talibams už amerikiečių karių žudymą Afganistane.

JAV pareigūnai pripažindavo, kad šie duomenys nepatvirtinti. JAV pajėgų Afganistane vadas Kennethas McKenzie rugsėjį sakė, jog tai „nebuvo įrodyta tokiu laipsniu, kad būtų galima neabejoti“.

Tačiau prezidento rinkimų kampanijos metu J. Bidenas kaltino D. Trumpą, kad jis dėl šios informacijos nesiėmė jokių priemonių prieš Rusiją.