Pasaulyje

2016.03.18 09:40

Stabdomas buvusio Brazilijos prezidento skyrimas į administracijos vadovo postą

ELTA 2016.03.18 09:40

Brazilijos teisėjas paskelbė stabdantis buvusio šalies prezidento Luizo Inacio Lula da Silvos skyrimą į dabartinės prezidentės Dilmos Rousseff administracijos vadovo postą netrukus po to, kai šis buvo prisaikdintas, rašo BBC.

Teisėjo sprendime nurodoma, kad tokiu būdu bus trukdoma federaliniam tyrimui dėl buvusiam prezidentui keliamų įtarimų pinigų plovimu. Brazilijoje vyriausybės narius gali apklausti tik Aukščiausiasis Teismas.

Vyriausybė padavė apeliacinį skundą dėl teisėjo sprendimo.

Brazilijos piliečiai skirtingai vertina sprendimą buvusį prezidentą skirti į vyriausybės vadovo postą. Vieni teigia, kad taip siekiama apsaugoti L. I. da Silvą nuo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, o kiti džiaugsmingai sutiko jo grįžimą į aktyvią politiką.

Prieš L. I. da Silvos prisaikdinimo ceremoniją grupės protestuotojų ir vyriausybės oponentų susirėmė prie prezidento rūmų. Per pačią ceremoniją vienas protestuotojas šaukė „Gėda“!

Prisaikdinimo metu Brazilijos prezidentė D. Rousseff gyrė buvusį šalies prezidentą, sakydama, kad jis yra „ne tik puikus politikas, bet ir geras draugas, su kuriuo visados stojo petys į petį“. Ji taip pat sukritikavo didelės korupcijos bylai vadovaujantį federalinį teisėją Sergio Moro.