Pasaulyje

2016.03.18 09:26

Minint antras prijungimo prie Rusijos metines V. Putinas lankysis Kryme

Penktadienį Rusijos prezidentas turėtų nuskristi į Krymą. Oficialiai neskelbiama, ar Vladimiras Putinas dalyvaus kokiuose nors oficialiuose renginiuose, bet Kryme ir visoje Rusijoje penktadienį bus minimos antrosios pusiasalio prijungimo prie Rusijos metinės.

Pagal Kremliaus informaciją, V. Putinas turėtų aplankyti tilto per Kerčės sąsiaurį statybas. Aneksavus Krymą Rusijai iškilo rimtų problemų, kaip aprūpinti šį tiesioginio susisiekimo su Rusija neturintį pusiasalį. Todėl, nepaisant dabartinių ekonomikos sunkumų, rusai stengiasi kuo greičiau pastatyti 19 kilometrų ilgio tiltą per Kerčės sąsiaurį. Maskva planuoja, kad šis daugiamilijardinis projektas, pagal kurį turi būti pastatytas ir geležinkelio, ir automobilių tiltas, turėtų būti baigtas po poros metų. Krymą, kur yra pagrindinė Rusijos karo laivyno bazė Juodojoje jūroje, dar reikia aprūpinti elektra bei dujomis.

Kol kas laikinių per sąsiaurį kinų nutiestų kabelių galingumo visam Krymui neužtenka, todėl vietos verslininkai priversti naudoti generatorius. Greičiausiai į Krymą nuvykęs V. Putinas bandys eilinį kartą parodyti šios uždaros ir dabar visiškai sukarintos teritorijos gyventojams, kad Rusija jais pasirūpins, nors būtent čia infliacija yra didžiausia šalyje. Amerikos ir Europos Sąjungos ekonominės sankcijos Rusijai dėl Krymo aneksijos ir smarkiai kritusios naftos kainos gerokai komplikuoja V. Putino, kaip buvusios imperijos rusiškų žemių rankiotojo, padėtį.

Kremliaus valdžia tikisi, kad šiuos ekonominius sunkumus pavyks įveikti, bet, nepaisant tarptautinių pastangų, nei politinio sureguliavimo procesas rytinėse Donecko ir Luhansko teritorijose, nei peties Krymo dilema nejuda iš vietos. Tai reiškia, kad V. Putino režimui greičiausiai teks kažkaip prisitaikyti prie ekonominių sunkumų. Neaišku, kiek ilgai tai kentės eiliniai rusai. Penktadienį jie, neabejotinai, gaus dar vieną spalvingą propagandos apie Krymą porciją – ir su V. Putinu, ir su geriausiais atlikėjais Maskvos aikštėse, bet vien televizorius greičiausiai neišspręs visų Kremliaus režimo problemų.

Rudenį artėja Dūmos rinkimai, o opozicijos maršai Borisui Nemcovui atminti parodė, kad yra nemažai ir kitaip mąstančių Rusijos gyventojų.