Pasaulyje

2016.03.17 20:47

EK siūlys Ukrainai įsivesti bevizį režimą

Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris pranešė, kad EK ketina balandį Ukrainai pasiūlyti įsivesti bevizį režimą.

Tai jis sakė spaudos konferencijoje Briuselyje, kurioje dalyvavo ir Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas. J.-C. Junkeris pripažino, kad Ukraina įvykdė  svarbių reformų, taip pat priėmė elektroninio deklaravimo įstatymą, paskyrė antikorupcijos agentūros narius.

EK pirmininkas taip pat pranešė apie Komisijos sprendimą Ukrainai skirti 20 mln. eurų vertės humanitarinę pagalbą.

„Ukrainoje diskutuojama dėl politinės krizės. Tikiuosi, kad iki mėnesio pabaigos rasime kokį nors sprendimą. Tačiau noriu pareikšti, kad nebus jokių pirmalaikių parlamento rinkimų, koalicija toliau dirbs ir toliau laikysis dviejų pagrindinių principų – reformų ir Europos integracijos“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.

 „Džiaugiuosi išgirdęs, kad žengta dar keletas žingsnių dėl vizų liberalizavimo. Komisijos vertinimas gruodį buvo teigiamas, Ukraina svarbiausius įsipareigojimus įgyvendino. Esu tikras, kad netrukus šį procesą bus galima baigti“ – sako Europos vadovų tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas.