Pasaulyje

2016.03.17 14:44

V. Putinas paskelbė, kiek milijardų Rusija išleido karui Sirijoje

15min.lt 2016.03.17 14:44

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas patvirtino, kad Kremlius karui Sirijoje išleido 33 milijardus rublių (420 milijonų eurų).

Pasak V. Putino, šie išleisti 33 milijardai atsipirko, nes buvo garantuotas ne tik Sirijos, bet ir Rusijos gyventojų saugumas bei užkirstas kelias galimam teroristų antplūdžiui.

Šiandien buvo paskelbta, kad Rusija karines pajėgas iš Sirijos išves iki savaitės pabaigos. Prognozuojama, kad Rusijos karių liks jų oro pajėgų bazėje netoli Latakijos, taip pat Tartuso karinių jūrų pajėgų bazėje. 

Rusijos prezidentas taip pat perspėjo, kad jo šalis prireikus galėtų per kelias valandas padidinti savo karinį kontingentą Sirijoje.

„Jeigu reikės, Rusija per kelias valandas gali padidinti savo (karinę) grupė regione iki dydžio, adekvataus besivystančiai padėčiai, ir naudoti visą mūsų turimų galimybių arsenalą“, – V. Putinas sakė per ceremoniją Kremliuje, kurios metu įteikė apdovanojimus kariškiams, grįžusiems iš misijos karo krečiamoje Sirijoje.

Prezidentas pridūrė, kad Rusijos karinės operacijos Sirijoje finansuojamos daugiausiai iš Gynybos ministerijos biudžeto lėšų.

„Aišku, kad karinė operacija Sirijoje pareikalavo tam tikrų išlaidų, bet didžioji jų dalis – Gynybos ministerijos ištekliai, apie 33 mlrd. rublių (420 mln. eurų)“, – sakė V. Putinas.