Pasaulyje

2016.03.17 10:39

Buvęs Brazilijos prezidentas L. I. da Silva taps prezidentės administracijos vadovu

ELTA2016.03.17 10:39

Paskelbta, kad buvęs Brazilijos prezidentas Luizas Inacio Lula da Silva taps naujuoju dabartinės prezidentės Dilmos Rousseff administracijos vadovu, rašo BBC.

Šis sprendimas apsaugo L. I. da Silvą nuo teisminio persekiojimo, susijusio su dideliu korupcijos skandalu. Tačiau prezidentė D. Rousseff teigia, kad paskyrimas į šį postą nėra susisijęs su skandalu.

„L. I. da Silvos atėjimas sustiprina vyriausybę, tačiau yra žmonių, nenorinčių, kad vyriausybė taptų stipresnė. Jis „meistriškas politinis derybininkas“ ir patyręs lyderis, kuris atgaivins ekonomiką. Manau, kad šis skandalas negali sugadinti šalį aštuonerius metus valdžiusio prezidento reputacijos“, – sakė D. Rousseff.

Pagal Brazilijos įstatymą, vyriausybės kabineto narius gali apklausti tik Aukščiausiasis teismas.

Prieš kelias savaites buvęs prezidentas apklaustas dėl įtarimų pinigų plovimu. Anot L. I. da Silvos, šiais įtarimais siekiama užkirsti jam kelią 2018 metais vėl tapti šalies prezidentu.

Praėjus kelioms valandoms po paskelbimo, kad L. I. da Silva taps prezidentės administracijos vadovu, prie prezidento rūmų Brazilijoje ir mažiausiai kituose trijuose ir miestuose susirinko protestuotojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.