Pasaulyje

2016.03.17 07:56

Ukraina nuo Rusijos atsiskirs didžiule siena

15min.lt2016.03.17 07:56

Kremliaus remiamų separatistų perskelto Luhansko regiono vadovas Ukrainos penktajam televizijos kanalui patvirtino, kad Ukraina atsiskirs nuo Rusijos didele siena, kurios statybos prasidės per artimiausias kelias savaites, skelbia „Newsweek“.

Šios sienos statybos vyks nuo ryčiausio Ukrainos-Rusijos sienos taško. 2014 metais apie tokios sienos statybos paskelbė Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas, kuris tuomet tvirtino, kad 517 milijonų dolerių turėsianti kainuoti siena užtikrins ne tik Ukrainos, bet ir Europos saugumą.

Projektas buvo įšaldytas 2015 metų rugpjūčio mėnesį, spėjus suręsti vos 10 procentų planuotos užtvaros. Tuo metu darbai buvo vykdomi tik vakarinėje pasienio dalyje, toli nuo Rytų Ukrainoje vykusių aktyvių karinių veiksmų.

Buvęs Ukrainos karinių pajėgų savanoris, o praėjusių metų liepos mėnesį Kijevui pavaldžios Luhansko regiono dalies vadovu tapęs Georgijus Tuka teigė, kad jo žmonės pasirengę pradėti darbus.

„Luhansko regione šis projektas dar nebuvo pradėtas. Tikiuosi, kad, esant tinkamam orui, per dvi ar tris savaites pradėsime darbus“, – teigė G. Tuka.

Kol kas neaišku, kaip statybos vyks tose Donecko ir Luhansko regionų dalyse, kur pasienį valdo Rytų Ukrainos separatistai. G. Tuka teigė, kad sienos statybos nepanaikins kontakto su Rytų Ukrainos puse.

Ukrainos sienos projektas

„Mes kalbame apie sienos su Rusija stiprinimą. Tai nepaveiks kontaktinės linijos“, – pridūrė Luhansko regiono vadovas. „Europos apsauga“ pavadintas projektas sulaukė daug kritikos, o jo iniciatorius A. Jaceniukas tikriausiai netgi praras savo postą Ukrainos vykdomojoje valdžioje.

Korupciniais atvejais sienos statybų procese pasipiktinę ukrainiečiai jau spėjo pavadinti šį projektą „Didžiąja Ukrainos siena“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt