Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.06 16:33

Didžioji Britanija Sirijos opoziciją aprūpins šarvuočiais ir neperšaunamomis liemenėmis

ELTA 2013.03.06 16:33

Didžioji Britanija opozicijos pajėgoms Sirijoje pristatys šarvuotus automobilius ir neperšaunamas liemenes „padėti apsiginti“, teigė užsienio reikalų ministras Williamas Hague`as, kuriuo remiasi BBC.

Didžioji Britanija opozicijos pajėgoms Sirijoje pristatys šarvuotus automobilius ir neperšaunamas liemenes „padėti apsiginti“, teigė užsienio reikalų ministras Williamas Hague`as, kuriuo remiasi BBC.

Londonas suteiks milijonų svarų sterlingų pagalbą, įskaitant paieškų ir gelbėjimo, komunikacijų įrangas.

Pasak V. Hague`o, tai yra „būtinas, atitinkamas ir teisėtas“ atsakas į „didžiules žmonių kančias“.

Naujausiais Jungtinių Tautų duomenimis, mažiausiai milijonas sirų pabėgo į užsienį, 400 tūkst. iš jų vien šiais metais. Daugiausia pabėgėlių glaudžiasi Jordanijoje, Libane, Turkijoje, Irake ir Egipte.

V. Hague`as sakė parlamentui, kad Sirijos žmonėms reikalinga „žūtbūtinė“ pagalba. Didžioji Britanija negali žiūrėti į intensyvėjančią humanitarinę krizę ir, ministro teigimu, žmogaus teisių pažeidimus, kuriuos vykdo prezidento Basharo al-Assado vyriausybė.

V. Hague`as paskelbė, kad 13 mln. svarų sterlingų logistikos ir humanitarinės pagalbos paketas bus skirtas Sirijos opozicijos kontroliuojamoms teritorijoms. Šis sprendimas priimtas, kai praėjusią savaitę buvo pakeistas nutarimas dėl Europos Sąjungos ginklų embargo.

Didžioji Britanija Sirijos opoziciją aprūpins ne kariniams tikslams skirtais šarvuočiais bei neperšaunamomis liemenėmis, taip pat komunikacijų įranga, vandens atsargomis.

„Ministrų kabinetas neabejoja, kad tai yra būtinas, atitinkamas ir teisėtas atsakas į didžiules žmonių kančias. Kitos realios alternatyvos nėra“, – sakė ministras.

Londonas taip pat suteiks „paramą, patarimus ir mokymus“ opozicijos pajėgoms. Anot V. Hague`o, neatmetama ir galimybė dėl papildomos pagalbos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi