Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.06 15:51

Australija: slapta Izraelyje kalintas australas dirbo Izraelio žvalgybai

ELTA 2013.03.06 15:51

Australija pirmą kartą patvirtino, kad 2010 metais slaptame Izraelio kalėjime nusižudęs australas dirbo Izraelio vyriausybei, skelbia BBC.  

Australija pirmą kartą patvirtino, kad 2010 metais slaptame Izraelio kalėjime nusižudęs australas dirbo Izraelio vyriausybei, skelbia BBC.

Oficialiame pranešime taip pat iškeltas klausimas dėl „Izraelio žvalgybos netinkamo elgesio su Australijos pasais“.

Slapta kalinamas australas žiniasklaidoje buvo vadinamas kaliniu X, nes jo tapatybė ir kalinimo priežastys buvo laikomos paslaptyje.

Australijos televizija pranešė, kad slaptasis kalinys buvo 34-erių Benas Zygieris, turėjęs dvigubą pilietybę – Australijos ir Izraelio.

Manoma, kad B. Zygieris buvo sulaikytas 2010 metais ir kalinamas Izraelio griežčiausio saugumo Ajalono kalėjime.

Australijos žiniasklaida skelbė, kad B. Zygieris buvo kalinamas Izraelyje, nes jis buvo įtariamas australų saugumo agentūrą informavęs apie „Mossad“ žvalgybos operacijas.

Kaip anksčiau skelbta, 34-erių B. Zygieris 2010 metų gruodį rastas negyvas kalėjimo kameroje. Skrodimo išvados parodė, kad jis užduso.

„B. Zygieris beveik dešimt metų gyveno kitoje šalyje, gavo tos šalies pilietybę ir dirbo jos vyriausybei, – AFP citavo Australijos užsienio reikalų ministrą Bobą Carrą. – Remiantis pranešimais, jis dirbo vienai tos šalies žvalgybos tarnybai. Aš negaliu to patvirtinti nei paneigti. Jūs galite patys pasidaryti išvadas“.

„Foreign Correspondent“ skelbė, kad B. Zygieris kelis kartus pakeitė savo tapatybę ir turėjo kelis pasus, kuriais naudojosi dirbdamas „Mossad“ Europoje ir Artimuosiuose Rytuose.

„Tačiau šiuo metu nežinoma, ar B. Zygieris turėjo kelis pasus. Bet jeigu žiniasklaidos pranešimai yra teisingi, tai kelia rimtų klausimų apie šalies pasų politiką“, – teigiama Australijos oficialiame pranešime.

2010 metais Australija sukritikavo Izraelį po to, kai suklastotais šalies pasais buvo pasinaudota per vieno „Hamas“ vadovo nužudymą Dubajuje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi