Pasaulyje

2016.03.16 16:17

D. Trumpas laimėjo pirminius rinkimus Floridoje

BNS2016.03.16 16:17

Donaldas Trumpas, įveikęs savo varžovų respublikonų desperatišką pasipriešinimą, antradienį laimėjo pirminius rinkimus trijose valstijose, įskaitant strategiškai svarbioje Floridoje, tačiau patyrė nesėkmę Ohajuje, kur pergalę iš jo išplėšė šios valstijos gubernatorius Johnas Kasichas.

Per antradienio balsavimą D. Trumpas laimėjo ne tik didžiausią prizą — visų 99 Floridos delegatų balsus, bet taip pat šventė pergales Šiaurės Karolinoje ir Ilinojuje.

„Tai buvo nuostabi naktis“, – pareiškė milijardierius savo džiūgaujantiems šalininkams per kampanijos mitingą Floridoje.

Floridos senatorius Marco Rubio, kuris savo kadaise vilčių teikusią kampaniją susiejo su užsimojimu laimėti namuose, pasitraukė iš varžybų netrukus po to, kai užsidarė balsavimo apylinkės.

Po jo pasitraukimo J. Kasichas, užsitikrinęs visų 66 Ohajo delegatų palaikymą, liku paskutiniu tikru isteblišmento kandidatu, besivaržančiu su D.Trumpu ir itin konservatyviu Teksakso senatoriumi Tedu Cruzu.

Tuo tarpu Hillary Clinton laimėjo trijose valstijose, suduodama skaudų smūgį Bernie Sanderso pastangoms sulėtinti jos nesustabdomą žygį užsitikrinti Demokratų partijos kandidato titulą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt