Pasaulyje

2016.03.15 20:30

Briuselyje įvyko policijos ir teroristų susišaudymas

15min.lt, LRT.lt2016.03.15 20:30

Antiteroristinės operacijos Belgijos sostinėje Briuselyje metu prasidėjo susišaudymas, skelbia CNN. Keturi pareigūnai buvo sužeisti.

Skelbiama, kad dėl antiteroristinės operacijos buvo uždarytas visas rajonas, pastatytos užtvaros. Naujausiais duomenimis, šaudynių metu sužeisti keturi pareigūnai. Vieno iš jų būklė sunki, kiti trys patyrė gyvybei nepavojingus sužeidimus.

Pirma buvo skelbta apie tris sužeistus pareigūnus, tačiau vėliau buvo pašautas dar vienas policininkas.

19:34 val. Patvirtintas vieno iš įtariamųjų sulaikymas. Jis buvo sulaikytas po to, kai pašovė su tarnybinį policijos šunį, tačiau ir pats buvo sužeistas. 

Kol kas nėra skelbiama, kokia jo tapatybė ir kaip šis asmuo susijęs su teroro išpuoliais Paryžiuje.

18:40 val. Skelbiama, kad vienas iš užpuolikų buvo neutralizuotas specialiųjų operacijų pareigūnų.

18:20 val. Policijos pareigūnai paneigė pasigirdusius gandus, kad vienas iš Briuselyje užspeistų teroristų gali būti ieškomas Paryžiaus atakų organizatorius Salahas Abdeslamas.

17:45 val. liudininkai pranešė apie naują susišaudymą. Manoma, kad ant stogo užsibarikadavę įtariamieji atidengė ugnį į policijos pareigūnus. 

Belgijos žiniasklaidos šaltiniai mini, kad pasprukusių įtariamųjų gali būti du. Abu jie sužeisti, tačiau ketina toliau priešintis. 

Skelbiama, kad jie užsibarikadavo ant namo stogo. Namą apsupusios gausios policijos pajėgos, kurios ruošiasi šturmui.

„Į policininkus šaudyta“, – pripažino Belgijos federalinės prokuratūros atstovas Ericas Van Der Syptas, pridurdamas, kad įtariamieji buvo ginkluoti „Kalašnikov“ automatais.

Susišaudymas įvyko pietiniame miesto Miško rajone, netoli teroristų irštva vadinamo Molenbeko. Pirminiais duomenimis, policijos operacija ir krata vykdyta ieškant su praėjusių metų išpuoliais Paryžiuje susijusių asmenų.

Nuo lapkričio vidurio Belgijoje areštuota ir apkaltinta 11 asmenų, siejamų su minėtomis žudynėmis Paryžiuje, dar aštuoni tebėra sulaikyti.

Įtariami Paryžiaus išpuolių organizatoriai Salahas Abdeslamas ir jo bendrininkas Mohamedas Abrini, abu iš Molenbeko rajono Briuselyje, tebėra pabėgę ir ieškomi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt