Pasaulyje

2016.03.15 15:02

Ukraina priėmė įstatymą, reikalingą beviziam režimui su ES

BNS2016.03.15 15:02

Ukrainos parlamentas antradienį priėmė svarbų kovos su korupcija įstatymą, kuris, kaip tikisi Kijevas, atvers galimybę jau šiemet įvesti bevizį režimą su Europos Sąjungos šalimis.

Naujasis įstatymas įveda aukšto rango pareigūnų ir jų giminaičių turto viešąją kontrolę.

Dabar šie asmenys turės deklaruoti savo pajamas ir turtą, o už netikslios arba suklastotos informacijos teikimą numatoma baudžiamoji atsakomybė. Duomenys taip pat bus prieinami internetu visuomenei.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį vetavo ankstesnę šio teisės akto versiją, pagal kurią turto ir pajamų deklaravimas turėjo būti atidėtas iki 2017 metų.

„Parlamentas padarė viską, kad ukrainiečiai keliautų į Europą be vizų jau šiais metais“, – P. Porošenka paskelbė savo „Twitter“ žinutėje po to, kai įstatymų leidėjai naująjį įstatymą priėmė 278 balsais prieš du.

2013–2014 Ukrainoje kilusią Euromaidano revoliuciją iš dalies išprovokavo visuomenės nepasitenkinimas korupcija, dėl kurios lobo ankstesnių vyriausybių aukšti pareigūnai.

Briuselis į šį Aukščiausiosios Rados žingsnį kol kas nereagavo.

Ukrainai jau daug metų derasi dėl bevizio režimo su ES, tačiau Bendrijos narės iškėlė Kijevui virtinę sąlygų, tarp jų – dėl „elektroninių deklaracijų“ įstatymo priėmimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.