Pasaulyje

2020.12.24 23:35

Macrono augintinis vaizdo įraše ragina atsakingai priimti sprendimą priglausti gyvūną

BNS2020.12.24 23:35

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono šuo nusifilmavo vaizdo klipe, raginančiame žmones šventiniu laikotarpiu atsakingai priimti sprendimą priglausti gyvūną iš prieglaudos.

Juodą Briuselio grifono ir labradoro retriverio mišrūną vardu Nemo prezidentas su žmona Brigitte priglaudė 2017 metais.

Socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame vaizdo įraše matomas keturkojis prezidento kompanionas vizgina uodegą ir laižosi. Klipe matomuose subtitruose rašoma, kad kasmet Prancūzijoje be namų lieka 10 tūkst. gyvūnų.

„Taigi, per Kalėdas priglauskite juos. Tačiau priglauskite atsakingai“, – „sako“ Nemo.

Prancūzijos parlamentas sausį svarstys teisės akto dėl beglobių gyvūnų projektą, skirtą kovai su žiauriu elgesiu su gyvūnais. Jame numatyta skirti maždaug 20 mln. eurų sąlygoms gyvūnų prieglaudose pagerinti.

„Už netinkamą elgesį bus baudžiama griežčiau“, – vaizdo klipe „sako“ Nemo.

„Nes jūsų augintinis yra jūsų šeimos dalis. Jis pasikliauja jumis“, – rašoma klipo subtitruose.

E. Macronas savo augintiniui davė Nemo vardą kapitono iš Jules'io Verne'o mokslinės fantastikos romano „Dvidešimt tūkstančių mylių po vandeniu“ (Vingt mille lieues sous les mers) garbei. Skelbta, kad tai vienas mėgstamiausių prezidento romanų.

Nemo dažnai pasitinka užsienio valstybių lyderius, atvykstančius susitikti su E. Macronu.

Gyvūnų prieglaudos visame pasaulyje skelbia, kad sulaukia rekordiškai daug prašymų leisti priglausti ar globoti jose laikomus gyvūnus, milijonams žmonių per koronaviruso pandemiją daugiau laiko leidžiant namuose.