Pasaulyje

2016.03.15 09:27

Pentagonas skelbia Sirijoje nukovęs aukštą IS vadą

ELTA2016.03.15 09:27

JAV duomenimis, nuo sužalojimų, patirtų per oro antskrydį Sirijoje, žuvo aukštas „Islamo valstybės“ (IS) karinis vadas. Tai pirmadienį paskelbė Pentagonas, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Omaras al-Shishanis, dar žinomas kaip „Omaras Čečėnas“, buvo sužeistas prieš savaitę per JAV vadovaujamos koalicijos ataką prieš džihadistus. Londone įsikūręs Sirijos žmogaus teisių stebėjimo biuras sekmadienį pareiškė, kad O. Al-Shishanis guli ligoninėje Rakos provincijoje, jam esą konstatuota „klinikinė mirtis“.

Dėl savo tankios raudonos barzdos žinomas O. Al-Shishanis buvo laikomas aukštu kariniu IS atstovu. Tikrasis gruzino vardas ir pavardė yra Tarkhanas Batirashvilis. JAV už jo galvą buvo skyrusios 5 mln. dolerių atlygį.

JAV žinybų duomenimis, O. Al-Shishanis buvo aukštas IS vadas Šiaurės Sirijoje. Jam buvo pavaldūs tūkstantis užsienio kovotojų. JAV, be to, spėja, kad ekstremistas saugojo kalėjimą netoli Rakos, kuriame spėjamai laikomi užsieniečiai įkaitai.

IS džihadistai yra užėmę dideles Irako ir Sirijos teritorijas. JAV nuo 2014 metų vasaros kartu su sąjungininkais rengia antskrydžius prieš IS pozicijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.