Pasaulyje

2016.06.29 10:03

Turkija skelbia sulaikiusi asmenis, prisidėjusius prie atakos Ankaroje

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.06.29 10:03

Turkijos teisėsauga skelbia sulaikiusi 11 asmenų, kurie organizavo ir prisidėjo prie atakos Ankaroje.

Per išpuolį žuvo 37 asmenys, dar 130 buvo sužeisti. Pranešama, kad viena iš užpuolikų mirtininkų buvo kurdė, siejama su Kurdistano darbininkų partijos  judėjimu.

Turkijos karinės oro pajėgos pirmadienį surengė keršto akciją ir atakavo kurdų sukilėlių stovyklą Irako šiaurėje. Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad teroristinės grupuotės taikėsi į civilius, nes jos pralaimi mūšį prieš Turkijos saugumo pajėgas.

Ragindamas tautą išlikti vieninga, šalies vadovas teigė, kad Turkija pasinaudos teise į savigyną tam, kad išvengtų išpuolių ateityje.

Papildyta: Turkijos ministras pirmininkas Ahmetas Davutoglu pirmadienį pareiškė, kad lig šiol surinkti įkalčiai nurodo, jog kurdų sukilėliai yra mirtininkų surengto sprogimo Ankaroje rengėjai.

„Yra labai rimtų, beveik visiškai tikrų įkalčių, rodančių į šią separatistinę teroristų organizaciją“, – sakė A. Davutoglu žurnalistams, turėdamas omenyje uždraustąją Kurdistano darbininkų partiją (PKK).

Jis nurodė, kad iš 37 žuvusiųjų per sprogimą 35 asmenys laikomi aukomis, vienas patvirtintas kaip užpuolikas, ir dar vienas, manoma, galėjęs būti mirtininko padėjėjas.

Sulaikyta 11 asmenų, kurie įtariami susiję su šiuo išpuoliu, pridūrė premjeras.

„Kur tik teroristų organizacija būna įvaryta į kampą ir susiduria su rimta saugumo operacija, ji imasi tokių išpuolių prieš civilius, kad sukeltų žmonėms neviltį“, – sakė A. Davutoglu.

„Taip įvyksta jau ne pirmą kartą“, – pažymėjo jis, dar pridurdamas, kad šie išpuoliai, kaip ir pastarasis, aiškiai atskleidžia „šlykštų teroristų organizacijos veidą“.

Jis pažadėjo, kad Turkija imsis „bet kokių veiksmų šiai šaliai apginti“ ir pasakė, jog armija surengė „labai kompleksišką operaciją“ Irako šiaurėje, kur smogta PKK bazėms, taip pat sukilėliams kurdų daugumos gyvenamuose Turkijos pietryčiuose.