Pasaulyje

2016.03.14 14:34

A. Merkel žada tęsti pasirinktą politiką pabėgėlių atžvilgiu

BNS 2016.03.14 14:34

Vokietijos kanclerė Angela Merkel neplanuoja kaip nors keisti savo liberalios politikos pabėgėlių atžvilgiu, nors patyrė skaudžių pralaimėjimų per savaitgalį vykusius trijų žemių regioninių parlamentų rinkimus, pirmadienį paskelbė jos atstovas.

„Federalinė vyriausybė toliau laikysis savo pabėgėlių politikos kurso - visiškai ryžtingai - namuose ir užsienyje“, – atstovas Steffenas Seibertas sakė per spaudos konferenciją.

„Tikslas turi būti bendras: tvarus Europos sprendinys, kuris vestų prie apčiuopiamo pabėgėlių skaičiaus sumažėjimo visose (Europos Sąjungos) narėse“, – pridūrė jis.

Pasak S. Seiberto, A. Merkel ir toliau laikysis ES išorinių sienų saugumo stiprinimo ir bendradarbiavimo su Turkija, siekiant sumažinti pabėgėlių srautus, strategijų.

„(Šalies) viduje mes esame įsipareigoję supaprastinti integravimąsi žmonių, kurie čia ieško apsaugos, kurie buvo priimti“, – sakė S. Seibertas.

„Tuo pačiu metu mes aiškiai pasakome, kad integruotis galima tik į mūsų įstatymų ir tvarkos sistemą, remiantis mūsų pagrindinių vertybių ir bendro sugyvenimo taisyklių pagrindu“, – kalbėjo atstovas.