Pasaulyje

2016.03.13 22:33

Kas liks iš Didžiosios Britanijos po referendumo?

15min.lt 2016.03.13 22:33

Didžiajai Britanijai nusprendus išstoti iš ES, nuo šios šalies gali atsiskirti du regionai – Škotija ir Šiaurės Airija, kurių politiniai lyderiai prakalbo apie galimus naujus referendumus.

Už Šiaurės Airijos ir Airijos susivienijimą pasisakančios partijos „Sinn Fein“ lyderis Martinas McGuinnesas teigia, kad galimas britų pasitraukimas iš ES turėtų didžiules pasekmes visoje Airijos saloje gyvenantiems žmonės, rašo theguardian.com.

Anot M. McGuinneso, airiai tokiu atveju turėtų balsuoti dėl Airijos suvienijimo ir likimo ES.

Šiuo metu už Britanijos išstojimą iš ES pasisako tik viena didelė Šiaurės Airijos partija – „Demokratinė junionistų partija“.

53 proc. škotų balsuotų už savo šalies nepriklausomybę, jeigu Londonas atsuktų nugarą ES, rodo sekmadienį laikraščio „Scotland on Sunday“ publikuotos sociologinės apklausos duomenys.

Apie dar vieną referendumą dėl nepriklausomybės neseniai prabilo ir laisvą Škotiją remianti „Škotijos nacionalinė partija“ (SNP).

Jos lyderė ir pirmoji Škotijos ministrė Nicola Sturgeon tikina, kad naujam referendumui dėl šalies nepriklausomybės nuo Jungtinės Karalystės pradės ruoštis jau šią vasarą.

2014 m. vykusio referendumo metu, Škotijos nepriklausomybės priešininkų stovykla laimėjo tik 10 proc. skirtumu – 55 proc. prieš 45 proc.