Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.13 22:42

Vokietijos lyderės partija pralaimėjo rinkimus dviejuose regionuose

Trijose Vokietijos žemėse vykę vietos parlamento rinkimai nežada nieko gera kanclerės Angelos Merkel Krikščionių demokratų partijai. Kaip rodo balsavusių rinkėjų apklausos, buvusio partijos tvirtovėje Baden Viurtenbergo žemėje, už krikščionis demokratus balsavo rekordiškai mažai – vos 27 proc. rinkėjų. O populistinė, prieš imigrantus nusiteikusi, partija „Alternatyva Vokietijai“ sulaukė nemažos  paramos. Rytinėje Saksonijos Anhalto žemėje už ją teigia balsavę daugiau negu 20 proc. rinkėjų.

Partija „Alternatyva Vokietijai“ egzistuoja vos trejus metus, ir jos atstovų yra penkiuose iš 16-kos Vokietijos žemių parlamentų. Sekmadienį rinktuose Baden Viurtembergo ir Šiaurės Reino Vestfalijos vakarinėje Vokietijos dalyje ir Saksonijos Anhalto rytinėje dalyje ji dar nebuvo įkėlusi kojos, bet dabar tai jau, atrodo, praeitis. „Alternatyva Vokietija“ iš pradžių kovusi su prasiskolinusių eurozonos narių gelbėtojais, dabar nukreipė strėles į pabėgėlius.

„Mums reikia rimtos opozicijos ir Žemutinėje Saksonijoje, ir visoje Vokietijoje, turime tik valdančias partijas, likusi tik viena kryptis – A. Merkel. Todėl reikia rimto pasipriešinimo, ir mes to imamės“, – sakė Andre Poggenburgas, partijos „Alternatyvi Vokietija“ kandidatas.

Pasak A. Poggenburgo, dėl dabartinės politikos gerovės valstybė, jos moralinės nuostatos, vokiškasis identitetas parduodami lyg turguje.Rinkėjų balsai skaičiuojami, bet kaip rodo balsavusių rinkėjų apklausa, taip galvoja 21 proc. rinkėjų. Saksonijos Anhalto žemėje partija „Alternatyva Vokietija“ antra po Krikščionių demokratų, už juos teigia balsavę 30,5 proc. rinkėjų. Vakarinėse žemėse palaikančių populistinę partija mažiau – Šiaurės Reino Vestfalijos žemėje už radikalus teigia balsavę 11 proc. rinkėjų. Pirmoje vietoje – socialdemokrai, krikščionys demokratai antri.

A. Merkel, kuriai greičiau būdingas atsargumas, vasarą žengė žingsnį, dėl kurio žurnalas „Time“ ją pripažino metų žmogumi, bet vokiečiai ir dalis Europos įpyko, kur dėti milijoną imigrantų, kurie pernai atvyko į Vokietiją.

Gelbėjimosi ratu gali būti skubiai suregzta sutartis su Turkija: nutarta priimti atgal migrantus mainais į paramą, bet galutinį tašką Europos viršūnės dar turi padėti kitą savaitę. Tokios sudėtingos rinkimų kampanijos dar nebuvo, sako valdančios partijos atstovai.

Vokietijos kanclerė A. Merkel sakė žurnalistams, kad ji nėra kilusi iš tų žemių, kur vyksta rinkimai, tačiau laiko sukryžiavusi pirštus ir tikisi savo partijos sėkmės.

Jau dabar kalbama apie tai, kad „Alternatyva Vokietijai“ ne tik kad neišspręs esančių problemų, bet tik dar labiau suskaldys šalį. 12 mln. rinkėjų trijose žemėse sprendė ir tai, kokios partijos gali laimėti, kai kitais metais vyks Bundestago rinkimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi